Mayer vs Linardatou již příští měsíc!

Mikaela Mayer vs Christina LinardatouBývalá světová šampiónka Mikaela Mayer má před sebou debut v lehké váze. Její soupeřkou bude v polovině 15.dubna Christina Linardatou!

15.4.2023 – Copper Box Arena, Londýn, VB
Lehká váha
Mikaela Mayer vs Christina Linardatou
Přímý přenos na BT Sport!

Americká jednička a světová dvojka Mikaela MAYER (17-1-0, 5 KO) a řecká jednička a světová pětka „Medusa“ Christina LINARDATOU (14-2-0, 6 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě na galavečeru v londýnské Copper Box Areně. 

Dvaatřicetiletá americká boxerka Mikaela Mayer měla od roku 2020 v držení světový titul WBO v super pérové váze, když jasně vybodovala polskou boxerku Ewu Brodnickou. O rok později porazila na body také Ericu Farias a pás obhájila.

11. listopadu 2021 se utkala v Las Vegas ve sjednocující bitvě s šampiónkou organizace IBF Maivou Hamadouche. Američanka v duelu jasně dominovala a tituly sjednotila. Loni v dubnu se oba pásy obhájila v souboji s krajankou Jennifer Han.

Mikaela Mayer

Následně v říjnu přišla velká sjednocující bitva s šampiónkou organizací WBC a IBO Alycií Baumgardner. Duel nabídl hodně vyrovnaný souboj, který nakonec kontroverzně vyhrála na body Baumgardner. Pro Mayer to byla zároveň první profesionální porážka.

Mayer se následně dožadovala odvety, ale nová šampiónka odvetu odmítla a tak se Mayer posunuje do lehké váhy, ve které bude debutovat 15. dubna. soupeřkou ji bude čtyřiatřicetiletá rodačka z Dominikánské republiky boxující za Řecko Christina Linardatou.

Ta v minulosti držela světový titul WVO v super lehké váze. Následovalo zranění a více jak dvouletá pauza a do ringu se vrátila až loni v červenci, kdy na domácím galavečeru vybodovala Aleksandru Vujovič z Černé hory. Hlavním duelem v Londýně bude souboj o prozatímní světový titul organizace WBO v těžké váze Joe Joyce vs Zhilei Zhang.

Joe Joyce vs Zhilei Zhang


TikTok proboxing>


Mallpay Proboxing