Mauricio Lara je novým šampiónem WBA!

Leigh Wood vs Mauricio LaraBritský boxer Leigh Wood nedokázal znovu obhájit titul organizace WBA v pérové váze a jeho tým vhodil v sedmém kole do ringu ručník. Video ze zápasu v článku!

18.2.2023 – Nottingham Arena, Nottingham, VB
Pérová váha
Mauricio Lara 🇲🇽🆚🇬🇧 Leigh Wood
7. kolo TKO

„Leigh-thal“ Leigh Wood (26-3-0, 16 KO) získal standardní světový titul WBA v červenci 2021, když v posledním kole ukončil tehdejšího šampióna z Číny Can Xua. Pás následně obhájil loni v březnu, když v ostře sledovaném duelu ukončil rovněž v posledním kole irského boxera Michaela Conlana.

Nyní se postavil ke druhé obhajobě a do cesty se mu postavil čtyřiadvacetiletý mexický boxer „Bronco“ Mauricio Lara (26-2-1, 19 KO). A duel začal lépe mexický boxer a Lara už měl na obličeji ve druhém kole tržné rány.

Leigh Wood vs Mauricio Lara

Nicméně Wood ve třetím kole sešlápl plyn a začal v zápase dominovat a vypadalo to, že jej má plně pod kontrolou. Jenže v sedmém kole přišla tvrdá levá na bradu a Wood byl v počítání. Ringový Michael Alexander chtěl ještě pustit duel dál, ale tým Wooda vhodil do ringu ručník.

Mauricio Lara se tak stává novým standardním šampiónem WBA, ale s největší pravděpodobností nás čeká ještě odveta jak poznamenal Woodův promotér Eddie Hearn po zápase. „Ve smlouvě je pochopitel ně klauzule o odvetě, kterou využijeme. Ale máme i variantu, že by se mohl Lara potřetí utkat s Warringtonem a vítěz by šel následně s Woodem“. Řekl Eddie Hearn.