Martin Prázdný se vrací na RFA 10!

Martin PrázdnýV pyramidě to Martinovi Prázdnému nevyšlo, teď se vrací do své disciplíny a Havířově na galavečeru RFA 10 ho uvidíme v boxerském souboji!

13.5.2023 – Gascontrol Aréna, Havířov, ČR
RFA 10
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síti Ticketportal.sk
Přímý přenos PPV na RealSportTV

Necelý měsíc po skončení Eurogold pyramidy se Martin Prázdný opět vrací do boje. Tentokrát už ale opět pod pravidly Real Boxing, ve kterých naposledy zdolal Aleksandra Gogoladzeho. Stejným skalpem se může chlubit i Vitalij Bojko, který Gruzínce dokonce ukončil před limitem. Teď si to oba čeští boxeři střihnou proti sobě.

Nic jsem nepředvedl, ale beru to jako zkušenost
Martin Prázdný vstupoval do Eurogold pyramidy jako jeden z největších outsiderů. Los mu vůbec nepřál a do čtvrtfinále dostal hned pozdějšího finalistu a bývalého UFC bojovníka Ronyse Torrese, který jej uškrtil už ve 2. kole. „Nezbývá mi jiného, než brát to jako zkušenost. Bohužel, nic jsem nepředvedl. Na druhou stranu, dokázal jsem celé kolo odolávat blackbeltovi a takovému zkušenému zápasníkovi, jako je Torres. Bylo to poprvé, co mě v MMA někdo dostal na zem. Přesně vím, na čem dál pracovat,“ zhodnotil své působení na turnaji RFA 9.

Jeho mentorem v rámci pyramidy byla zpěvačka Tina, kterou si velmi oblíbil a spolupráci s ní hodnotí velmi pozitivně: „Tina roli mentora zvládla na jedničku. Neustále byla s námi v kontaktu a snažila se nás motivovat, jak jen věděla. O cokoliv jsme ji požádali, to udělala,“ zhodnotil práci Tiny jako mentorky.

Zpátky pod boxerská pravidla
Ještě před pyramidou Martin Prázdný avizoval, že kromě MMA bude nadále zápasit i pod boxerskými pravidly. Smíšená bojová umění jsou však pro něj primárním cílem: „Určitě mou prioritou je zápasení v MMA. Mám před sebou dva zápasy v boxu. I bych raději zápasil v MMA, ale tyto zápasy už mám dohodnuto dlouho dopředu, pak se chci soustředit hlavně na MMA,“ potvrdil, do jaké disciplíny povedou jeho další kroky.

Ještě předtím ho však čeká souboj s přemožitelem nebezpečného Gruzínce Gogoladzeho, Vitalijm Bojkem. Ten ho na rozdíl od Prázdného ukončil před limitem, ale ostravský rodák to jako nějaký rozhodující faktor nebere: „Příliš tomu vážnost nedávám. Před Gogoladzem jsem měl zbytečný respekt podle toho, co jsem o něm slyšel. Zpětně jsem litoval, že jsem byl v zápase příliš opatrný. Mohl jsem jít víc po ukončení,“ vrátil se zpět k zápasu na turnaji RFA 3.

Martin Prázdný

Potenciální zápas večeře
Kromě souboje legendárního Danny Williamse s Josefem Pekarekem uvidíme duel pod boxerskými pravidly i v zápase Prázdný vs Bojko. Ostravský bojovník očekává velmi napínavý a divácky atraktivní zápas. „Myslím si, že bychom mohli předvést zápas večeře,“ prohlásil Prázdný, který se už s Bojkem měl setkat na RFA 7 v Praze. Prázdný však musel ze zápasu odstoupit a právě na něm Bojko zdolal náhradníka Gogoladzeho už v 1. kole.

I proto má před Bojkem velký respekt. „Vitalij má určitě všechen můj respekt. Bude to jeden z těch nejkvalitnějších boxerů, kterým jsem zatím čelil,“ vyjádřil se na adresu svého krajana.

Martin Prázdný