Martin Buday na UFC 296!

Martin Buday vs Shamil GazievSlovenský válečník Martin Buday má před sebou pátý zápas v UFC. Na prosincovém turnaji UFC 296 změří síly s neporaženým Dagestáncem Shamilem Gazievem! Kompletní karta v článku!

16.12.2023 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
UFC 296
Těžká váha
Martin Buday 🇸🇰🆚🇷🇺 Shamil Gaziev
Přímý přenos na Premier Sport!

Jednatřicetiletý slovenský válečník Martin „Badys“ Buday vybojoval v roce 2021 v Dana White’s Contender Series smlouvu, když v prvním kole ukončil technickým knockoutem amerického bojovníka Lorenza Hooda. Debut v organizaci UFC ho čekal v dubnu loňského roku, kdy dokázal vybodovat Američana Chrise Barnetta a připsat si historicky první vítězství v nejprestižnější MMA organizaci světa. Nicméně byl blízko diskvalifikace.

Do druhého duelu se postavil loni v srpnu s Polákem Lukaszem Brzeskim. Celý zápas se tentokrát odehrál v postoji a byl velmi vyrovnaný. Duel nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se dva sudí přiklonili na stranu Slováka a ten si připsal druhou výhru v UFC.

Martin Buday vs Jake Collier

V letošním roce se Buday do oktagonu postavil opět dvakrát a v obou případech vítězně. V dubnu přetlačil na body amerického bojovníka Jake Colliera a naposledy v srpnu ukončil už v prvním kole Joshe Parisiana. Tento duel poslal slovenského bijce do prvním patnáctky těžké váhy.

Minulý měsíc přišla z týmu nejúspěšnějšího Slováka v UFC další skvělá zpráva. „Badys“ podepsal nový kontrakt s UFC, který mu zaručí další čtyři zápasy a už v prosinci přichází první z nich. Na ostře sledovaném turnaji UFC 296 vyzve neporaženého třiatřicetiletého Dagestánce Shamila Gazieva.

Pro Gazieva to bude debut v UFC poté, co  letos v září na Dana White’s Contender Series – Contender Series 2023: Week 7 ukončil v prvním kole amerického zápasníka Grega Velasca a dostal od UFC smlouvu. Před tím zápasil v organizacích BRAVE Combat Federation nebo Professional Fighting Championships.

Martin Buday

Turnaj UFC 296 vyvrcholí dvěma titulovými zápasy. Tím první bude odveta v muší váze mezi úřadujícím šampiónem Alexandre Pantoja, kterého vyzve Brandon Royval. Hlavním duelem bude souboj o pás velterové váhy Leon Edwards vs Colby Covington. Přímý přenos galavečera z Las Vegas bude přenášet sportovní stanice Premier Sport.

UFC 296


PŘEDZÁPASY

Velterová váha
Randy Brown 🆚 Muslim Salikhov
Muší váha
Tagir Ulanbekov 🆚 Cody Durden
Těžká váha
Martin Buday 🆚 Shamil Gaziev
Polotěžká váha
Alonzo Menifield 🆚 Dustin Jacoby

HLAVNÍ PŘEDZÁPASY

Muší váha ženy
Casey O’Neill 🆚 Ariane Lipski
Bantamová váha
Cody Garbrandt 🆚 Brian Kelleher
Bantamová váha ženy
Irene Aldana 🆚 Karol Rosa
Pérová váha
Josh Emmett 🆚 Giga Chikadze

HLAVNÍ PKARTA

Velterová váha
Vicente Luque 🆚 Ian Machado Garry
Lehká váha
Tony Ferguson 🆚 Paddy Pimblett
Velterová váha
Shavkat Rakhmonov 🆚 Stephen Thompson
Muší váha (TITUL)
Alexandre Pantoja 🆚 Brandon Royval 2
Velterová váha (TITUL)
Leon Edwards 🆚 Colby Covington

UFC 296