Mandinec vs Ferreiro o Evropský titul WMC!

Lukáš Mandinec vs Alex Ferreiro UrdialesOrganizace Professional Muaythai League si připravila na nadcházející galavečer PML 6 v Trenčíně duel o prestižní Evropský titul WMC!

21.1.2023 – Městská Sportovní hala Trenčín, SK
PML 6
Start v 18:00
Vstupenky na Predpredaj.sk
Živý přenos PPV na PMLonline

Do titulového zápasu nastoupí domácí slovenský bojovník Lukáš Mandinec, který už vyhrál slovenský a také interkontinentální titul WMC. Nyní může dosáhnout další významný milník kariéry v rámci
thajského boxu. Soupeře mu vybírala samotná organizace WMC a bude jím reprezentant Španělska Alex Ferreiro Urdiales.

Ten má na kontě více než 30 vítězství v profesionálním ringu a do
Trenčína jede s jasným cílem. Porazit domácího hrdinu a odnést si pás domů. „Jsem rychlejší a techničtější bojovník. Bude to válka, ve které já zvítězím“! Slibuje odhodlaně španělský válečník Ferreiro.

Mandinec to nebude chtít připustit. Titul mistra Evropy WMC je pás, který zatím chybí v jeho sbírce, ale avizuje jasný útok na opasek a souboj se pokusí ukončit před limitem
knokautem. „Zápasit o Evropský titul WMC znamená pro mě velmi mnoho. Bude to pro mě takový druhý největší úspěch v mé kariéře. Proto jdu vyhrát a chci soupeře knokautovat. Jdu si po titul, který zůstane v Trenčíně a hlavně bude hezky připnutý na
mém pásu kam patří“. Věří ve své vítězství také Slovák Mandinec.

Hlavní trenér slovenského bijce Tomáš Tadlánek připomíná, že by šlo o historický zápis v dějinách slovenského thajského boxu. „Byl by to zápis do historie slovenského thaiboxu. V této váze
bude „Manďo“ silovější a tvrdší, za poslední dva roky má v thaiboxu jen jednu prohru ze sedmi zápasů a to na světových hrách s thajskou špičkou, Superballem. Thajský box Lukášovi opravdu sedí. Teď je v životní formě a já věřím, že to prodá také v ringu“ říká Tadlánek.

Daniel Hromek vs Jan Blažek

Pokud bychom hledali váhovou kategorii, která v roce 2022 vyčnívala, je to určitě divize do 80 kg. Velké české talenty Ondřej Malina a Jan Juříček si vysloužili místo v titulovém duelu a ten by měli absolvovat v první polovině roku 2023. Kromě toho už se uvedl v PML zkušený Daniel Hromek, který v Praze porazil nebezpečného Pavla Šacha.

Zápas v thaiboxu si opět zkusil také Matouš Kohout, momentálně bojovník Oktagon MMA. Do ligy přichází v Trenčíně také Juraj Tutura a tato váha tak může v dalších měsících nabídnout velkolepé souboje. Na akci PML 6 uvidíme ze zmíněných jmen Hromeka i Tuturu, no a první jmenovaný už zná svého soupeře. Bude jím český zápasník Jan Blažek.

Blažek velmi dobře vzdoroval naposledy Juříčkovi a sám ukázal velký potenciál. Dokáže ale zastavit „Anonymuse“ ze Slovenska? Blažek v tom má jasno. „Ano. Výzva, kde můžu hodně získat a málo ztratit. Přestože Daniel nyní nemá zápasový rytmus, v jeho váze je stále v topce na Slovensku i ČR. Vidí, má oko a je tvrďák. Zaberu si tak střed ringu a od samotného začátku budu tlačit na pilu a utahovat smyčku. Daniel bude doma a nedá ani centimetr ringu zadarmo, a tak budou létat ‚helbows‘. V plných pravidlech
visí ukončení ve vzduchu stále. Soupeře si v prvním kole načtu, ve druhém zatavím a ve třetím seknu. Bude to zadní loket. Vyhraju a výsledek nechci nechat na rozhodčích,“ říká Blažek.

Kdo z této dvojice se přiblíží k elitě divize? To se dozví diváci 21. ledna v Trenčíně. Lístky jsou již v tuto chvíli dostupné v síti Predpredaj.sk. Na startovní listinu přibyly také atraktivní střety Borák – Barták a Škundová – Kvaiserová. Borák zaznamenal nejlepší KO roku 2022, jeho loket z otočky proti Nguyenovi viděli více než 2 miliony diváků. Barták zase ve věku 18 let patří mezi obrovské talenty československé scény a dokázal to už v ringu PML, kde zdolal Breita.

Monika Chochlíková vs Tuğbanur Kıvrak

Škundová rozšiřuje řadu domácích zápasníků po Chochlíkové, Mandincovi a Klimáčkovi. Je to velmi nadějná mladá bojovnice, která si změří síly s Olgou Kvaiserovou. Ta pro změnu tentokrát nebude mít výhodu domácího prostředí. Kvaiserová v Třinci v titulovém duelu CMTA nestačila na Viki Bulínovou a teď to bude chtít napravit.

Leo Borák vs Daniel Barták


Aktuální startovka PML 6:
Lukáš Mandinec vs Alex Ferreiro Urdiales
Evropský titul WMC – Muaythai do 61 kg – 5×3 min
Monika Chochlíková vs Tuğbanur Kıvrak
Muaythai do 52 kg – 3×3 min
Daniel Hromek vs Jan Blažek
Muaythai do 80 kg – 3×3 min
Leo Borák vs Daniel Barták
Muaythai do 65 kg – 3×3 min
Lenka Škundová vs Oľga Kvaiserová
Muaythai do 56 kg – 3×3 min
Juraj Tutura vs TBA
Rastislav Klimáček vs TBA
Jakub Mikovčák vs TBA