Makhmudov vybodoval Takama!

Arslanbek MakhmudovTěžký souboj svedli v noci Arslanbek Makhmudov a Carlos Takam. Ruský boxer poprvé v kariéře nevyhrál před limitem, ale i tak Takama poslal dvakrát do počítání!

16.9.2022 – Montreal Casino, Montreal, Kanada
Těžká váha
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇨🇲 Carlos Takam
Richard DeCarufel 96:92
Guy Girard 97:91
Marie Josee Guerin 96:92

Zápas začal pěkně zostra, Makhmudov zatlačil Takama do provazů a zasypal ho spousty údery, které Takam nedokázal odrazit a poklekl. Začalo to vypadat na jasnou záležitost, ale kamerunský veterán nechtěl dát svou kůži zadarmo.

Ačkoliv byl Makhmudov v ringu lepším mužem, Takam jej několikrát čistě a tvrdě zasáhl. Další knockdown přišel v sedmém kole, kdy Takam propadl po nepřesném úderu a Ruský bijec jej odkrytého z boku trefil. Ani to Takama nezastavil a zápas doboxoval až do konce.

Arslanbek Makhmudov vs Carlos Takam

Sudí na bodech neměl příliš těžkou práci a všichni viděli jako jednoznačného vítěze třiatřicetiletého „Liona“ Arslanbeka Makhmudova (15-0-0, 14 KO), který si tak připsal patnáctou výhru v řadě, ale poprvé zápas doboxoval na plný počet vypsaných kol.

Rus zároveň obhájil pásy severní Ameriky NABA a NABF a k tomu přidal také stříbrný pás organizace WBC. Na druhé straně jednačtyřicetiletý Carlos Takam (39-7-1, 28 KO) si na své konto připsal již druhou porážku v řadě.

Arslanbek Makhmudov vs Carlos Takam

„Upřímně řečeno, nečekal jsem, že Takam bude v takové formě. Když jsem ho sledoval v posledních zápasech, tak mi přišel v pozdějších kolech takový unavený a bez síly. Proto jsem nikam nepospíchal a čekal, až se mu zastaví motor. Jenže on jel na plný plny celý zápas a já jsem za to nesmírně rád, protože jsem nikdy neabsolvoval celých deset kol“. Řekl po zápase ruský boxer žijící v Kanadě.