Lukáš Dekýš o pás WBC ABCO!

Lukáš Dekýš vs Marcis Grundulis Česká jednička napříč vahami Lukáš Dekýš se vrátí do ringu 5. října a na galavečeru v Polsku vyzve o titul WBC lotyšského boxera Marcise Grundulise!

5.10.2023 – Lublin, Polsko 
Velterová váha
Lukáš Dekýš 🇨🇿🆚🇵🇱 Marcis Grundulis
Souboj o titul WBC ABCO

Neporažená česká jednička Lukáš DEKÝŠ (10-0-0, 3 KO) a lotyšská jednička Marcis GRUNDULIS (13-2-0, 4 KO) se utkají v desetikolové bitvě na poslkém galavečeru v Lunlini o pás WBC ABCO!

Šestadvacetiletý český boxer Lukáš Dekýš dokázal za poslední rok získat celkem čtyři Mezinárodní tituly. Dva polské a dva české. Ten první získal 25. března 2022, když dokázal vybodovat 97:93, 96:94 a 99:91 třicetiletého polského boxera Damiana Kiwiora (9-5-1, 1 KO) a získal tak Mezinárodní polský titul v super velterové váze.

Následně 18. listopadu vyzval o polský Mezinárodní titul ve velterové váze jednatřicetiletého Poláka Michala Lesniaka (17-2-1, 4 KO) a bylo z toho opět jasné vítezství na body 98:91 a 2x 97:92 a český bijec získal druhý polský titul.

Letošní rok odstartoval Dekýš opět titulovou bitvou, když 28. ledna na galavečeru v Kladně vyzval o Mezinárodní český titul ČUBP ve střední váze rodáka z Arménie Anatoli Hunanyana (9-8-1, 5 KO). Tvrdou bitvu Dekýš opět zvládl a zkušeného Hunanyana přetlačil na body 95:91 a 2x 96:91.

Lukáš Dekýš vs Volodymyr Hordiienko

Na konci května se představil na tradičním pražském galavečeru Heroes Gate 27, kde čelil dvaadvacetiletému ukrajinskému vyzývateli Volodymyrovi Hordiienkovi. Ve hře byl opět Mezinárodní český titul, tentokrát v super velterové váze. Dekýš potvrdil roli favorita a Ukrajince před domácím publikem přeboxoval.

V říjnu ho čeká opět titulová bitva a stejně jako Vasil Ducár nebo Pavel Polakovič bude bojovat o pás WBC, jen se bude jednat o Euroasijskou verzi ABCO. a jeho soupeřem bude v Polsku dvaadvacetiletý boxer Marcis Grundulis. Lotyšský boxer už na svém kontě jednu titulovou bitvu má, když před dvěma lety nestačil v zápase o juniorský světový titul WBO na Nenada Stančiče. Od této porážky si připsal tři povinné výhry a v říjnu se pokusí překvapit českou hvězdu.

Lukáš Dekýš