Luis Ortiz se v tichosti vítězně vrátil do ringu!

Andy Ruiz vs Luis OrtizBývalý šampión těžké váhy Luis Ortiz se v naprosté tichosti vrátil minulou sobotu do ringu, když na galavečeru v Kolumbii knockoutoval už v prvním kole domácího bijce Francisca Cordera!

Čtyřiačtyřicetiletý kubánský „King Kong“ Luis Ortiz (34-3-0, 29 KO) držel v roce 2015 prozatímní světový titul WBA, když před limitem porazil Matiase Vidonda a Bryanta Jenningse. V březnu 2018 vyzval tehdejšího šampióna WBC Deontay Wildera, kterému po vyrovnané bitvě podlehl technickým KO v desátém kola a připsal si první porážku v kariéře.

Na konci následujícího roku se konala odveta a Kubánec v zápase dominoval a začalo se rodit překvapení. Jenže Wilder vytasil v sedmém kole smrtící úder a byl konec. V září 2022 se střetl v rámci eliminace WBC s Andy Ruizem a byla z toho nakonec třetí porážka. Od té doby nebylo o Ortizovi slyšet až se minulou sobotu v naprosté tichosti vrátil na galavečeru v Kolumbii.

Ortiz překvapil především váhou, která ukázala 117 kilogramů, což je jednoznačně nejvíc, za celou jeho profesionální kariéru. V posledním duelu s Ruizem vážil něco málo přes 11 kilo. Jeho soupeřem byl domácí boxer Francisco Cordero (41-19-0, 32 KO) a byla to jednoznačná záležitost a bývalý šampión jej knockoutoval už v prvním kole. Ortiz se aktuálně zařadil na 10. pozici ve světovém žebříčku.

Luis Ortiz