Loma: Dostal jsem druhou šanci a chci ji využít!

Vasyl LomachenkoBývalý světový šampión Vasyl Lomachenko se 20. května v Las Vegas střetne s nesporným králem lehké váhy, kterým je Devin Haney a věří, že druhou šanci využije!

20.5.2023 – MGM Grand, Las Vegas, USA
Lehká váha
Devin Haney 🇺🇸🆚🇺🇦 Vasyl Lomachenko
Přímý přenos na ESPN!

Neporažená americká a světová jednička „The Dream“ Devin HANEY (29-0-0, 15 KO) a ukrajinská jednička a světová čtyřka „Loma“ Vasyl LOMACHENKO (17-2-0, 11 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly všech čtyř organizací WBA, WBC, WBO a IBF!

„Před čtyřmi lety byl teprve na začátku své cesty. Dnes je skutečným šampionem, takže teoreticky by to pro něj dnes mělo být mnohem jednodušší se mnou bojovat než dřív. Může dokázat, že vše, co říká, je pravda. Protože neustále říká, že jsem starý a nejsem tak dobrý boxer jako dřív“. Říká ukrajinský boxer.

„Vyhrát všechny čtyři pásy je sen, který mě pohání. Myslím na to, když jdu spát i když se ráno probudím. Stále jsem rychlý, silný a fit na plných dvanáct kol. Ztratil jsem pásy, ale dostal jsem druhou šanci je získat zpět. Věřím, že to zvládnu a opět bude světovým šampiónem“. Dodává Lomachenko.

Vasyl Lomachenko

Vasyl Lomachenko (17-2-0, 11 KO) v minulosti držel světové tituly v pérové, super pérové a také v lehké váze. V lehké váze držel pásy WBA, WBC a WBO až do října 2020, kdy jej překvapivě jasně vybodoval Teofimo Lopez (18-1-0, 13 KO).

Ukrajinec se vrátil do ringu následující rok v červnu a v devátém kole ukončil japonskou hvězdu Masayoshiho Nakataniho (20-3-0, 14 KO). Ještě tentýž rok si vyšlápl i na boxera z Ghany Richarda Commeye (30-5-1, 27 KO), kterého jasně vybodoval a získal Interkontinentální titul organizace WBO.

Vasyl Lomachenko

Naposledy boxoval loni v říjnu, když na galavečeru v New Yorku dokázal vybodovat amerického boxera Jamaine Ortize (16-1-1, 8 KO) a hlasitě si řekl o titulovou bitvu, kterou 20. května také dostane. Dvojnásobného olympijského vítěze tak opět čeká možnost, aby se stal opět profesionálním mistrem světa.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko