Lajoš Papp bude soupeřem Borise Glezga!

Lajoš PappSoupeřem Borise Glezga na turnaji RFA 10 v Havířově bude slovensko-maďarský bojovník Lajoš Papp. Ten začal s MMA teprve před třemi lety, ale mezi profesionály nasbíral už dvě vítězství!

13.5.2023 – Gascontrol Aréna, Havířov, ČR
RFA 10
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síti Ticketportal.sk
Přímý přenos PPV na RealSportTV

Slovák nebo Maďar?
I když stránky se statistikami uvádějí, že Lajoš Papp je z Maďarska, jeho občanství je ve skutečnosti slovenské. Reprezentant Wolf Fight Club Komárno však přiznává, že mu slovenština dělá problémy: „Jsem ze Slovenska, ale žiji blízko Maďarska, takže můj první jazyk je maďarština.

Po základní škole jsem šel na střední školu v Budapešti, takže mluvím sice česky, ale hodně jsem už zapomněl. Rozumím mnoha věcem, ale neumím se moc dobře vyjadřovat,“ ozřejmil Lajoš Papp svůj původ.

Kromě toho, že je rodinně založen a miluje bojová umění, velmi rád si vyzkouší i jiné sporty. „Ve volném čase rád spím. Pokud nespím, rád trávím čas s kamarády nebo chodím na turistiku, případně zkouším nové sporty,“ řekl o svých volnočasových aktivitách.

Lajoš Papp

Mezi profesionály vstoupil jako raketa
I když Papp začal s bojovými uměními teprve nedávno, už nyní patří mezi největší aspiranty na titul. Velkou zásluhu na tom má jeho první výhra mezi amatéry, kdy si to chtěl původně jen vyzkoušet. „S bojovými uměními jsem začal v roce 2020, kdy přišel Covid a přestěhoval jsem se zpátky domů z Budapešti. Nejprve jsem chtěl jen jeden zápas, abych viděl, jaký je to pocit. Vyhrál jsem a byl to úžasný pocit, takže jsem pokračoval v tréninku,“ řekl Lajoš Papp.

Vítězství mezi amatéry bylo natolik motivující, že se MMA začal věnovat i profesionálně a kariéru odstartoval dvěma rychlými vítězstvími. Rolanda Raka i Lászla Kissa zdolal na TKO už v 1. kole a vzhledem k tomu, že ze všech divizí je všude ve světě těžká váha nejméně obsazena, Lajoš Papp nemá daleko od titulového zápasu.

Lajoš Papp

Nejdříve Glezgo a potom Vojčák?
Lajoš Papp se vrací do boje už 13. května a nic jiného než vítězství si nepřipouští. Pokud se mu podaří zdolat i Borise Glezga, jeho skóre mezi profesionály i v rámci RFA bude 3-0. Sám Papp už avizuje, že má zájem o titulový zápas, ve kterém by jej s největší pravděpodobností měl čekat Štefan Vojčák.

Válečník z Komárna však vidí v tomto potenciálním souboji překážku: „Po tomto vítězství chci samozřejmě získat titul, i když bych mohl mít jen 3 vítězství v řadě v těžké váze. Se Štefanem Vojčákem hodně trénuji. Myslím si, že jsme přátelé, takže o tomto zápase jsem si zatím ne jistý,“ řekl Papp, který ale zároveň nevyloučil, že by proti Vojčákovi nenastoupil.

Tento potenciální titulový zápas však klidně může ztroskotat už za pár dní. Přesně o to se pokusí rebel Boris Glezgo, který se na turnaji RFA 10 před domácím publikem pokusí ukončit neporazitelnost Lajoše Pappa a najet zpět na vítěznou vlnu. Zda se mu to opravdu podaří, uvidíme 13. května.