KSW: Martínek v Polsku sporně prohrál!

Michal Martínek vs Daniel OmielanczukHodně sporný výsledek nabídl galavečer polské organizace KSW. Ačkoliv byl Michal Martínek lepším mužem v kleci, tak rozhodčí rozhodli o vítězství Daniela Omielanczuka! Petra Částková a David Martiník prohráli také na body!

14.10.2022 – Nový Sadec, Polsko
KSW 75
Těžká váha
Daniel Omielanczuk 🇵🇱🆚🇨🇿 Michal Martínek
30:27 – 29:28 – 29:28

Dvaatřicetiletý „Blackbeard“ Michal Martínek v minulosti držel titul největší české organizace Oktagon, když v roce 2018 ukončil ve třetím kole Daniela Dittricha. Pás o rok později obhájil, když v ostře sledované bitvě dokázal už v prvním kole vyřadit bývalého zápasníka UFC Viktora Peštu.

Následně podepsal smlouvu s ruskou organizací ACA, kde odzápasil celkem tři duely z nichž dva prohrál před limitem. Letos v červnu však otevřel novou kapitolu MMA kariéry v organizaci KSW, kde debutoval na galavečeru KSW 71 s polským fighterem Filipem Stawowym. Martínek v zápase jasně dominoval a domácího bijce přehledem vybodoval.

Michal Martínek

Dnes se postavil ke svému druhému zápase v polské organizaci a do cesty se mu postavil další polský válečník, čtyřicetiletý veterán Daniel Omielanczuk. Polákovi šlo o hodně, protože prohrál poslední 3 duely. Naposledy v červnu na KSW 70 s německým zápasníkem Ricardem Praselem.

Michal Martínek vs Daniel Omielanczuk

Zápas začal z obou stran poměrně opatrně a s respektem a nedočkali jsme se žádné větší akce. Martínek si držel chytře od Poláka odstup a využíval dobře výškové převahy a větší délky rukou. Omielanczuk se snažil k Martínkovi dostat svými pověstnými granáty, ale neúspěšně.

Michal Martínek vs Daniel Omielanczuk

Ve druhém kole Martínek inkasoval nepříjemný tvrdý úder a lehce si zatančil, ale naštěstí problémy ustál. Naopak pokračoval v koncentrovaném výkonu a pomalu přesnými údery Polákovi otevřel levé oko. V posledním kole se snažil Omielanczuk  zase zaútočit, ale Martínek všechny jeho pokusy odmítl a nepustil si ho k sobě.

Michal Martínek vs Daniel Omielanczuk

Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, které nabídlo velké překvapení. Všichni tři rozhodčí se přiklonili překvapivě na stranu polského fightera poměrem 30:27 a 2x 29:28!


Petra Částková

Na galavečeru se představila také Petra Částková a David Martiník. Oba však své duely prohráli na body. Částková prohrála ve velmi vyrovnané bitvě 3×29:28 s neporaženou Polkou Adriannou Kreft a Martiník 29:28 a 2×30:27 s neporaženým domácím fighterem Kamilem Szkaradekem.

David Martiník