Krassyuk potvrzuje duel Fury vs Usyk v únoru!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykPromotér ukrajinského boxera světového šampióna těžké váhy Oleksandra Usyka potvrdil, že sjednocují duel s Furym se bude konat v únoru. Ve hře jsou dva datumy!

Alexander Krassyuk potvrdil, že sjednocující duel Tyson Fury vs Oleksandr Usyk bude v únoru. Dokonce jsou už na stole dva datumy a to 18. nebo 25. února. Duel by se měl konat v Rijádu. kde před čtrnácti dny boxoval Fury a jen těsně na body přetlačil bývalého šampióna UFC Francise Ngannou.

Původně tým šampióna WBC Tysona Furyho (34-0-1, 24 KO) tlačil na šampióna WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandra Usyka (21-0-0, 14 KO), aby se zápas konal 23. prosince. Tým ukrajinského boxera s tímto termínem neměl problém, jenže vše změnil výkon Furyho s Francisem Ngannou (0-1-0), ve kterém se na výhru hodně nadřel a byl dokonce ve třetím kole v počítání.

Následně jak Fury, tak jeho promotér Frank Warren potvrdili, že se duel letos rozhodně konat nebude s tím, že ve smlouvě je napsané, že se musí konat nejpozději do konce března, takže bude na začátku příštího roku.  Pětatřicetiletý „The Gypsy King“ drží titul organizace WBC od února 2020, kdy dokázal v první odvetě ukončit v sedmém kole tehdejšího mistra světa Deontaye Wildera (43-2-1, 42 KO). Titul následně obhájil v říjnu následujícího roku, kdy opět bojoval s Wilderem a tentokrát jej knockoutoval v jedenáctém kole.

V loňském roce titul obhájil dvakrát, když nejprve na konci dubna ve vyostřené bitvě vyprovodil v šesti kolech Dilliana Whyta (29-3-0, 19 KO) a naposledy v prosinci ukončil v desátém kole na galavečeru v Tottenhamu ve třetím vzájemném zápasu Derecka Chisoru (34-12-0, 23 KO). V letošním roce odboxoval pouze netitulový zápas s bývalým šampiónem UFC Francisem Ngannou, kterého těsně přetlačil 2:1 na body.

Tyson Fury vs Francis Ngannou

Na druhé straně šestatřicetiletý ukrajinský šampión získal tituly WBA super, WBO, IBF a IBO v září 2021, kde v ostře sledovaném duelu těsně vybodoval tehdejšího šampióna Anthony Joshuu (26-3-0, 23 KO). Loni v srpnu se konala odveta a Usyk výhru potvrdil, když Joshuu opět vybodoval. Naposledy pás obhajoval letos v srpnu v polské Vratislavy, kde knockoutoval v devátém kole britského ranaře Daniela Duboise (19-2-0, 18 KO).

Lennox Lewis vs Vitali Klitschko

Sjednocující duel v těžké váze je obrovskou událostí, protože posledním uznávaným nesporným šampionem v nejtěžší váhové divizi byl před dlouhými 23 lety legendární britský boxer a olympijský vítez „The Lion“ Lennox Lewis (41-2-1, 32), který ukončil profesionální kariéru v roce 2003 výhrou nad dalším legendárním boxerem Vitali Klitschkem (45-2-0, 41 KO).