Klitschko: Je to historické vítězství!

Klitschko UsykBývalý šampión těžké váhy Wladimir Klitschko v Rijádu fandil svému krajanovi Oleksandrovi Usykovi a jeho vítězství označuje za historické!

„Toto historické vítězství není důležité jen pro Oleksandra Usyka, ale pro celý box. Dovedete si představit, jak velkému tlaku čelil tento muž v posledních týdnech a tady v dějišti ringu? Prohra rozhodně nepřicházela v úvahu. Dnes ukázal, že nezáleží na tom, jak je kdo velký, vysoký, těžký a jaký má dosah. Vítězstvím na Furym ukázal, že je nejlepším bojovníkem moderní historie“. Říká bývalý šampión

„Když doboxujete na body, nemůžete si být100 procent jistý, že jste vyhráli, ale rozhodčí rozhodli tak, jak si Oleksandr Usyk zasloužil. Samozřejmě, vynikající výkon obou borců. Překvapuje mě, jak se Tyson Fury dostal z devátého kola a přežil zbytek zápasu. Dokázal vstát opět z mrtvých a patří mu všechen respekt“.

„Nejdůležitější je, že Oleksandr zůstal pevný a udělal to, co měl, aby se stal mistrem světa v těžké váze. Jsem velmi hrdý na Oleksandra Usyka a jsem velmi hrdý na to, že jsem Ukrajinec“. Uzavřel Wladimir Klitschko.

Připomeňme, že dnes už osmačtyřicetiletý bývalý boxer „Dr. Steelhammer“ Wladimir Klitschko (64-5-0, 53 KO) boxoval s Tysonem Furym před devíti lety na galavečeru v německém Düsseldorfu, kde jej britský rodák z Manchesteru dokázal vybodovat 116:111 a 2x 115:112. Výhrou mu tehdy sebral tituly WBA, WBO, IBF a IBO.

28.11.2015 – Düsseldorf – Německo
Wladimir Klitschko vs Tyson Fury