Kiko Martinez končí kariéru!

Kiko MartinezBývalý světový šampión bantamové, super bantamové a pérové váhy Kiko Martinez se rozhodl v sedmatřiceti letech ukončit profesionální kariéru!

Španělský boxer „La Sensacion“ Kiko Martinez (44-12-2, 31 KO) ještě coby amatérský boxer odboxoval 40 duelů a ze všech odešel jako vítěz. Martinez měl nakročeno i k olympijským hrám, ale jeho sen byl profesionální box a tak se případných amatérských cílů vzdal a v roce 2004 odstartoval velmi úspěšnou profi kariéru.

Od roku 2006 držel Evropské tituly a v srpnu 2013 získal vysněný světový titul v bantamové váze, když na galavečeru ve Spojených státech vyprovodil v šesti kolech Kolumbijce Jonathana Romera a získal pás IBF. Ještě tentýž rok v prosinci získal také světový titul IBF v super bantamové váze, když v devátém kole knockoutoval jihoafrického boxera Jeffreye Mathebulu.

V roce 2015 přešel do pérové váhy a v roce 2016 vyzval Leo Santa Cruze o titul WBA super. Cruz však v zápase dominoval a Martineze ukončil už v pátém kole. V roce 2019 nezvládl titul získat ani na druhý pokus, když jej tehdejší šampión WBC Gary Allen Russell také dokázal porazit v pátém kole.

Nakonec se to Martinezovi do třetice podařilo v listopadu 2021, když si překvapivě vyšlápl na britskou hvězdu Kida Galahada, kterého ukončil v šestém kole a získal světový titul IBF. Pás však udržel jen do první obhajoby loni v březnu, kde nestačil na skvělého Joshe Warringtona, který jej ukončil v sedmém kole. Poslední zápas odboxoval letos v dubnu, ale příliš mu nevyšel a Japonec Reiya Abe jej s přehledem vybodoval. Nyní oznámil, že to byl jeho poslední profesionální duel a sedmatřiceti letech z pozice světové čtrnáctky ukončí kariéru.