Kdo ovládne odvetu: Attila nebo Terminátor?

Attila Végh vs Karlos VémolaJiž zítra otevře své brány organizace Oktagon na fotbalovém stadiónu v Edenu. Turnaj nabídne mnoho zajímavých zápasů a vše vyvrcholí odvetou Attila Végh vs Karlos Vémola!

8.6.2024 – Eden, Praha, ČR
Oktagon 58
Karlos Vémola 🇨🇿🆚🇸🇰 Attila Végh 2
Start v 18:00
Vstupenky v síti Ticketportal
Přímý přenos na OktagonTV

Odveta století mezi dvěma legendami, Karlosem  „Terminátorem“ Vémolou a Attilou „Pumukli“ Véghem se nezadržitelně blíží a již zítra se dočkáme po pěti letech odvety. Zápas století, jak byl v roce 2019 nazván jejich první souboj přepsal dějiny bojových sportů na českém a slovenském území a změnil i životy obou protivníků.

Zatímco Végh se z pozice outsidera stal obrovskou sportovní celebritou, Vémola musel přehodnotit celou svou dosavadní kariéru. „Terminátor” nasbíral po této prohře 9 výher, mezi nimi i nejrychlejší KO v organizaci, naopak Attila měl od zápasení několikaletou pauzu. Nyní jsou oba ve vrcholné životní formě, připraveni na svůj nejdůležitější zápas.

Attila Végh vs Karlos Vémola

Diváci se dočkají také pokračování elitní Ligy mistrů evropského MMA Tipsport Gamechanger, která probíhá v lehké váze. Ve čtvrtfinále se v kleci potká španělská jednička lehké váhy Acoidan Duque, zkušený bijec z Bellatoru, PFL či BRAVE a Mago Machaev, který se uvedl výhrou, ve které zcela odborně rozebral favorita celé soutěže, hvězdného Amirkhaniho. Ten se v Edenu postará o rezervní zápas proti Korkmazovi, který téměř porazil Ronyho a stal se druhým zvoleným Lucky Loserem.

Dále se blíže k milionové výhře posune jeden ze dvojice Mateusz Legierski a Akonne Wanliss. Talentovaná jednička lehké váhy OKTAGONU Legierski má tentokrát na svého soupeře skutečně spadeno, a to i v osobní rovině. Wanlisse provází od začátku pyramidy jedno drama za druhým, jeho výkony v kleci jsou ale vždy stoprocentní. Životní zápas čeká slovenského zápasníka Marka Mazúcha. Ten se před desítkami tisíc fanoušků postaví Davidu Zawadovi, který má po konci v UFC jasný cíl: stát se špičkou střední váhy v Evropě. Na kontě má 17 ukončení před limitem, Mazúch je ale vyhlášený svými tvrdými údery, se kterými v
boxerském zápase uspal i Apolla.

Kozma vs Surdu

O uvolněný titul se začíná bojovat ve welterové pyramidě. Po osmiměsíční pauze se do klece vrací oblíbený David Kozma  bývalý šestinásobný šampion a loňský účastník milionové pyramidy Tipsport Gamechanger. Má nyní jedinečnou příležitost dokázat, že věhlasu „Růžového pantera” ještě není konec. Proti němu nastoupí moldavský „Dracula” Ion Surdu, který se v loňské pyramidě zapsal vzájemným KO, při kterém ze hry téměř vyřadil vítěze celé pyramidy, Bojana Veličkoviće. Na kontě má již 11 soupeřů poražených před limitem, 10 z nich hned v 1. kole.

O druhé místo titulového vyzyvatele bude bojovat Leandro „Apollo” Silva a Amiran Gogoladze. Oblíbený Brazilec už porazil jména jako Bryczek, Eckerlin, Lohoré nebo Veličković a ve svých posledních zápasech prokázal obrovskou zápasnickou vyspělost a vytrvalost. Jeho gruzínský protivník ale předvedl vynikající výkony v rezervních zápasech loňského Tipsport Gamechangeru. A dvě oblíbená česká jména pocítí v zádech obrovskou domácí podporu. Prvním z nich je Jaroslav Pokorný, který je připraven vyřešit několikaměsíční spory s horkokrevným Shem Rockem. Zápas se definitivně rozhodne v Praze, kde to Shem nebude mít vůbec jednoduché.

Petrášek vs Wojciechowski

Domácí fanoušci naopak velmi rádi přivítají Miloše Petráška, který se do klece vrací po 2 letech, a to rovnou do nižší váhy. Na poslední chvíli přijal zápas komplexní Kamil Wojciechovski, elitní wrestler a grappler, který ale v kleci rozdává KO. A bývalý mistr světa v boxu Deniz Ilbay poměří své schopnosti s Denisem
Trpišanským, též vynikajícím postojářem, který se ale zdokonaluje v MMA raketovou rychlostí.

Vémola vs Végh 2