Joyce: Doufám, že Parker porazí Zhanga!

Joe Joyce vs Joseph ParkerBritský boxer Joe Joyce dokázal Parkera knockoutovat naopak se Zhangem sám dvakrát prohrál před limitem. V rozhovoru prozradil, že by si přál, aby vyhrál Parker!

Osmatřicetiletý britský boxer „Juggernaut“ Joe Joyce (15-2-0, 14 KO) boxoval s novozélandským šampiónem Josephem Parkerem (34-3-0, 23 KO) v září 2022 a dokázal Parkera jasně přeboxovat a v jedenáctém kole ukončit. Následně se v loňském roce střetl dvakrát čínskou jedničkou Zhileiem Zhangem, kterému podlehl nejprve v šestém a poté v odvetě ve 3. kole. Prohrou zároveň ztratil prozatímní světový titul WBO.

Ten bude Zhang 8. března obhajovat na galavečeru v Rijádu právě proti Parkerovi, kterému by Joyce přál víc vítězství. „Doufám, že to Parker dokáže. Může porazit Zhanga a být trochu víc, nevím, chytřejší a šikovnější než jsem byl v zápase já a porazit ho. Ale Zhang je velmi přesný a pokud ho trefí dobrým granátem, může Parkera bez problémů poslat k zemi. Na jeho tvrdost si musí dávat největší pozor“.

„Je to pro mě opravdu zajímavý zápas. Bojoval s oběma. Zhang je velmi přesný a nedává tolik úderů, ale o to víc jsou ty údery nebezpečnější a likvidační.  Parker naopak dává hodně úderů, nemají až takovou razanci, ale má dobrou bradu, je odolný a má dobrý boxerský mozek. Takže si myslím, že je to dobrý boj, na který se těším“. Říky Joyce.

Anthony Joshua vs Francis Ngannou

Britský boxer se po loňských porážkách se Zhangem vrací do ringu 16. března na domácím galavečeru v Birminghamu, kde se střetne s dvaatřicetiletým krajanem Kashem Alim (21-2-0, 12 KO).

Joe Joyce