Joshua: Se ztrátou titulů je těžké se vyrovnat!

Oleksandr Usyk vs Anthony JoshuaBývalý světový šampión těžké váhy Anthony Joshua přiznává, že se se ztrátou světových titulů dá jen těžké vyrovnat. Do ringu se britský boxer vrátí v březnu!

„Letos jsem prohrál zápas, který mě vyřadil z titulových soubojů o pásy pro mistra světa. Od roku 2016 jsem nepřetržitě boxoval o nejprestižnější světové titulu v boxu a teď budu po tolika letech boxovat klasický zápas. Bude to zase něco nového, ale zároveň to bude hodně těžké“. Říká bývalý šampión Anthony Joshua.

„Když jsem prohrál, dostal jsem se na úplné dno a vypořádat se s tím poznáním byl pro mě nový a těžký začátek. Byl jsem na to zvyklý, sedm let jsem bojoval a obhajoval pásy a teď najednou byl konec. Je těžké se s tím vyrovnat“. Přiznává britský boxer.

Třiatřicetiletý Anthony Joshua ztratil loni v září světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO, když jej na londýnském stadiónu Tottenham Hotspur vybodoval ukrajinský boxer Oleksandr Usyk (20-0-0, 13 KO). Letos v srpnu se konala odveta v Saúdské Arábii, ale Joshua nedokázal tituly vybojovat zpět a Usyk vyhrál i podruhé na body. Do ringu by se měl Joshua vrátit v březnu příštího roku.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua

Probíhali spekulace, že by se mohl utkat například s jiným bývalým světovým šampiónem a to s Deontayem Wilderem, ale to mu rázně nedoporučuje legendární Roy Jones. „Joshua by se měl nejdříve vrátit na vítěznou vlnu a vzít si někoho méně nebezpečného než je Wilder. Pokud by šel hned s Wilderem a prohrál by, tak by to byl pravděpodobně konec jeho kariéry“. Řekl bývalý nejlepší boxer planety Roy Jones jr.

Roy Jones vs Anthony Joshua