Již tuto sobotu Azeez vs Faure o pás EBU!

Dan Azeez vs Thomas Faure Tento víkend nás v Paříži čeká zajímavý duel o uvolněný Evropský titul EBU v polotěžké váze. Do ringu se postaví neporažený britský boxer Dan Azeez a francouzský bijec Thomas Faure!

11.3.2023 – Zenith de Paris-La Villette, Paříž, Francie
polotěžká váha
Dan Azeez 🇬🇧🆚🇫🇷 Thomas Faure
Přímý přenos na Canal+!

Neporažená britská čtyřka a světová desítka „Super“ Dan AZEEZ (18-0-0, 12 KO) a francouzská dvojka a světová dvacítka Thomas FAURE (21-4-1, 2 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o uvolněný Evropský titul EBU!

Původně Evropský pás EBU držel třiatřicetiletý francouzský boxer Mathieu Bauderlique (21-2-0, 12 KO), když v roce 2021 zničil v sedmi kolech ruského bijce Igora Mikhalkina (25-3-0, 11 KO). Následně jej však uvolnil, aby se mohl střetnou v eliminační zápase organizace WBC s Callumem Smithem (29-1-0, 21 KO). Francouz se se Smithem utkal loni v srpnu v Saudské Arábii a prohrál knockoutem ve čtvrtím kole.

Nyní se tak o uvolněný Evropský titul EBU střetne neporažený třiatřicetiletý britský boxer „Super“ Dan Azeez (18-0-0,12 KO) a třiatřicetiletý francouzský bijec Thomas Faure (21-4-1, 2 KO). Duel se měl původně konat na plánovaném galavečeru v Londýně již 11. února. Nicméně Dan Azeez dostal v poslední fázi přípravy chřipku a duel se přesunul na nadcházející sobotu.

Dan Azeez

Dan Azeez má v držení dva britské tituly BBBofC a Commonwealth. Naposledy boxoval loni v prosinci, když na galavečeru v Bournemouth ukončil v osmém kole krajana Rockyho Fieldinga a obhájil pás Commonwealth a získal také britský titul BBBofC.

Na druhé straně francouzská šestka Thomas Faure držel v minulosti několikrát francouzský národní titul a ve svém posledním zápase loni v lednu vybojoval pás Evropské Unie EBU-EU, když na domácím galavečeru jasně vybodoval krajana  Kevina Thomase Cojeana.

Dan Azeez vs Thomas Faure


Mallpay Proboxing