Jiří Procházka vyjádřil podporu Humburgerovi!

Jiří ProcházkaBývalý šampion UFC a současný titulový vyzyvatel Jamahala Hilla, Jiří Procházka, vyjádřil podporu Dominikovi Humburgerovi v jeho titulovém zápase před RFA 11 v Bratislavě!

10.6.2023 – Bratislava, SK
RFA 11
Střední váha
Nenad Avramovič 🇷🇸🆚🇨🇿 Dominik Humburger
Vstupenky v síti Predpredaj
Vstupenky v síti Ticketportal
Přímý přenos na RealSportTV!

O favoritovi nemá žádné pochybnosti: Jiří Procházka před titulovým zápasem posílá vzkaz
Bývalý šampion UFC a současný titulový vyzyvatel Jamahala Hilla, Jiří Procházka, vyjádřil podporu Dominikovi Humburgerovi v jeho titulovém zápase před RFA 11 v Bratislavě. Tam ho čeká souboj s Nenadem Avramovičem, který se k titulové šanci propracoval přes vítězství nad Milanem ďatelinkou a Davidem Hoškem. Soubojem o pás šampióna ve střední váze vyvrcholí 10. června.

Podpora neporaženému Humburgerovi
Velké pocty se dočkal dosud neporažený Dominik Humburger, který zveřejnil na svém Instagramu video, ve kterém mu Procházka vyjadřuje podporu: „ Dominiku, zdravím tě s Ondrem. Ahoj a držíme palce na Bratislavu. Vítězství!“ zakončil pozdrav svým již ikonickým stylem.

Humburger má po Václavovi Sivákovi šanci stát se druhým českým šampionem RFA, přičemž jeho souboj s Avramovičem korunuje historicky prvního MMA šampiona organizace. V tomto zápase půjde opravdu o hodně a i taková morální podpora od nejlepší polotěžké váhy světa může mít na samotný zápas velký vliv.

Dominik Humburger

O titul bude zápasit i Jiří
Jelikož Jiří Procházka se před jeho titulovou obhajobou s Gloverem Teixeirem zranil a s okamžitou platností se vzdal postu šampiona, o uvolněný titul bojoval Teixeira s Jamahalem Hillem. Ještě před samotným soubojem však vedení UFC potvrdilo, že si tohoto kroku Procházku nesmírně váží a slíbili mu okamžitou šanci získat titul zpět proti vítězi.

V 5-kolové bitvě jasně táhl za delší konec Hill, který byl několikrát blízko k ukončení zápasu, ale vyhrál až na body. Ve své první titulové obhajobě měl čelit Procházkovi na srpnovém UFC 292, ale český samuraj před 2 týdny potvrdil, že ještě nebude na turnaj v Bostonu stoprocentně připraven. Momentálně je největší otázka, zda si Jamahal Hill vydupe ještě jeden titulový zápas před Procházkou nebo vedení počká na zlepšení zdravotního stavu Jiřího Procházky.

RFA 11