Jiří Procházka v Oktagonu!

Jiří ProcházkaÚřadující šampión polotěžké váhy organizace UFC Jiří Procházka přišel včera podpořit galavečer Oktagon 35 do vyprodané Winning Group Arény!

Nejlepší a především nejúspěšnější český válečník MMA Jiří Procházka, který jako první Čech dokázal ovládnout nejprestižnější MMA organizaci na světě UFC a stát se tak jejím šampiónem. Procházka přišel jako exkluzivní host na galavečer Oktagon 35 v Brně, kde přímo v kleci povzbudit všechny domácí fanoušky, ale také ukázal svůj titul.

Jiří Procházka

Devětadvacetiletý český Samuraj přešel do UFC jako šampión japonské organizace Rizin a v nejprestižnější MMA lize světa debutoval 12. července 2020 na galavečeru UFC 251 v Abú Dhabí. Procházka se střetl se zkušeným švýcarským válečníkem Volkanem Oezdemirem. Český bijec Švýcara brutálně sestřelil po necelé minutě druhé kola a představení v UFC se mu tak povedlo jak nejlépe mohlo.

Na druhý zápas si musel Procházka počkat dlouhých deset měsíců a dočkal se až loni prvního května. Český bijec nastupoval do zápasu jako pětka polotěžké váhy a proti němu bývalý světový vyzyvatel a trojka ratingu, Američan Dominick Reyes.

Jiří Procházka

Zápas to byl doslova na život a na smrt. Oba fighteři dali do zápasu všechno a sáhli si až na dno. Plno přesných úderů mohlo ukončit zápas prakticky kdykoliv a Reyes byl možná i blíže vítězství. Pak ale přišel přesný a brutální loket z otočky a Reyes se skácel k zemi. Američan byl ještě dlouho silně otřesen z tvrdého knockoutu.

Pak přišlo letos v červnu UFC 275 a sen všech českých fanoušků se stal skutečností. Jiří Procházka uškrtil v pátém kole šampióna Glovera Teixeiru a stal se tak historicky prvním českým zápasníkem, který získal v UFC titul. Ten nyní bude obhajovat a pravděpodobně to bude odveta s Teixeirou.

Andrej Kalašnik