Jacob Mikula na galavečeru RFA 9!

Jacob MikulaSlovenská naděje postojové scény Jacob Mikula si brousí zuby na zkušeného českého strikera Matěje Nuska. Oba bijci se střetnou na turnaji RFA 9 ve slovenské Prievidzi!

22.4.2023 – Prievidza, Slovensko
RFA 9
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síto Ticketportal.sk

Trenér ho musí přivazovat na řetěz: Jacob Mikula chce bojovat s nejlepšími, má ideální příležitost
Slovenská naděje postojové scény Jacob Mikula míří do dalšího zápasu. Každým soubojem ukazuje velká zlepšení a jeho poslední duel je toho důkazem, když pár vteřin před koncem knokautoval Petra Štangu brutálním kolenem na spodek.

Nyní půjde ještě o úroveň výš a brousí si zuby na zkušeného českého strikera Matěje Nuska. Duel proběhne na nadcházejícím turnaji RFA 9 ve slovenské Prievidzi.

Procházky po Bratislavě
Doba, kdy bojovníci byli jen z vrstev chuligánů a pouličních rváčů, je dávno pryč. Skromný a uctivý Bratislavan se mění na zvíře, až když se zavřou dveře klece. Mimo ni by málokdo o něm řekl, že dělá bojová umění. „Většinu času, když mám volno, tak jsem doma. Buď papám hodně jídla a koukám zápasy nebo se procházím po krásné staroměstské Bratislavě,“ řekl o svém životě mimo bojové sporty.

„Když mám po zápase a mám delší volno, tak sem tam nějaké odtržení z řetězu tam je. Ale to mě trenér vždy přiváže zpátky, když už je čas na práci,“ s úsměvem řekl o svém trenéru Igoru Danišovi. „Rád ještě cestuji a poznávám nová místa,“ doplnil.

Dva náročné zápasy a otočka v posledních vteřinách
V rámci organizace RFA se Jacob Mikula představil v boji dvakrát. První zápas měl proti výrazně favorizovanému Jakubu Kroftovi , který se ale na vítězství pořádně natrápil. Ani na turnaji RFA 4 to s Mikulem nevypadalo nejlépe, ale 15 sekund před koncem už bodově prohraného zápasu vytáhl pekelné koleno na spodek žeber Petra Štangu. Ten se už z počítání zotavit nedokázal a Mikula zaknihoval famózní obrat.

Zásluhy dává hlavně svému týmu: „Mám za sebou brutální tým, který beru jako rodinu. Drinu, kterou podstupuji, a peklo, které mi vytváří můj trenér Igor Daniš na trénincích, mi nikdo nesebere. Jsem mu velmi vděčný za to všechno, co pro mě a pro náš tým dělá,“ vyzdvihl práci jeho týmu, díky kterému dělá každým zápasem velký progres.

Jacob Mikula

Jen proti těm nejlepším
Mladý a dravý reprezentant bratislavské Octagon Fighting Academy se chce dopracovat až na samotný vrchol. „Mám ambice srovnávat se a porážet nejlepší. Nejen tady u nás, ale všude na světě,“ prozradil své cíle do budoucna. Šanci ukázat se proti kvalitnímu soupeři bude mít už na turnaji RFA 9 v Prievidzi. I když bude galavečer zaměřen především na EUROGOLD pyramidu o 30 000 eur, během turnaje se odehrají i zápasy pod pravidly Real Fight.

Jeho soupeřem bude Matěj Nuska, který je papírovým favoritem tohoto setkání. „Svého soupeře hodnotím jako kvalitního a zkušeného borce. Zápas s ním mě posune zase o level výše,“ zhodnotil kvality Matěje Nuska.

Jacoba není radno podceňovat a ani v posledních sekundách zápasu ještě není definitivně rozhodnuto. Právě podcenění se nesmí dopustit jeho soupeř, který by na to mohl krutě doplatit. Nuska má skóre 26-11 a z tohoto hlediska je od Mikuly výrazně zkušenější. Jejich vzájemný duel proběhne už 22. dubna v Prievidzi.

Jacob Mikula