Jack přetlačil na body Riveru!

Badou Jack vs Richard RiveraŠvédský veterán Badou Jack dokázal v těžkém a vyrovnaném duelu těsně vybodovat amerického boxera Richarda Riveru a uštědřil mu první profesionální porážku!

20.8.2022 – Džidda, Saudská Arábie
Křížová váha
Badou Jack 🇸🇪🆚🇺🇸 Richard Rivera
96:94 – 96:94 – 94:96

Osmatřicetiletý švédský boxer a bývalý šampión super střední a polotěžké váhy Badou Jack (27-3-3, 16 KO) si připsal druhou letošní výhru. V květnu dokázal v prvním kole ukončit Hany Atiya a dnes si vyšlápl na neporaženého Američana Richarda Riveru.

Zápas však začal aktivněji americký boxer Richar Rivera (21-1-0, 16 KO) a zkušenějšího soupeře svou útočnou taktikou zaskočil. Nicméně po čtvrtém kole se zápas vyrovnal a Badou Jack pomalu začal přebírat otěže. Od devátého kola už byl zápas v režii švédského boxera.

Badou Jack vs Richard Rivera

Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, kde se dva rozhodčí přiklonili na stranu Badou Jacka 96:94 a jeden rozhodčí na stranu Richarda Rivery 96:94. Jak tak upevnil pozici v první desítce světového žebříčku, naopak Rivera musel poprvé v kariéře zkousnout hořkost porážky.

Badou Jack vs Richard Rivera

„Myslím, že jsem udělal dost abych vyhrál a jsem velmi zklamaný z rozhodčích. Chtěl bych odvetu, ale myslím, že Jack ji chtít nebude. Z dnešního vítězství nemůže mít žádnou radost“. Řekl poražený Rivera bezprostředně po zápase.

„Zápas se nevyvíjel úplně podle mých představ , ale vyhrál jsem a svůj úkol jsme splnil a to je nejdůležitější. Je těžké bojovat s chlapem, který se snaží jen přežít a utíká. Příště budu ještě lepší, musím zvýšit aktivitu a neopakovat dnešní výkon“. Hodnotil své vystoupení bývalý světový šampión Badou Jack.