Inoue obhájil všechny tituly!

Naoya Inoue vs Luis NeryNeporažený král super bantamové váhy Naoya Inoue zdemoloval v šesti kolech mexického vyzývatele Luise Neryho a obhájil tituly WBA, WBC, WBO a IBF! Video ze zápasu v článku!

6.5.2024 – Tokio Dome, Tokio, Japonsko
Super bantamová váha
Naoya Inoue 🇯🇵🆚🇲🇽 Luis Nery
6. kolo TKO

Jednatřicetiletý neporažený japonský šampión „Monster“ Naoya Inoue (27-0-0, 24 KO) dokázal v prosinci 2022 s naprostým přehledem rozebrat na domácím galavečeru britského boxera Paula Butlera (34-3-0, 15 KO) a v jedenáctém kole ho knockoutoval. Inoue tak sjednotil všechny prestižní světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF v bantamové váze. Následně oznámil, že přechází do super bantamu a tituly uvolnil.

Při svém debutu loni v červenci hned vyzval tehdejšího šampióna Stephena Fultona (21-1-0, 8 KO). Očekávala se tvrdá a vyrovnaná bitva, ale Japonec ukázal neskutečnou formu a šampiónovi nedával od prvního kola moc prostoru a jasně sbíral jedno kolo za druhým. Vše vyvrcholilo v osmém kole, kdy dokázal Fultona posadit na zadek a o pár sekund později také dokončit. Inoue tak získal tituly světové tituly WBC a WBO, naopak Fulton poprvé v devítileté profesionální kariéře prohrál.

Na konci prosince se střetl na domácím galavečeru s jednatřicetiletým šampiónem organizací WBA a IBF Marlonem Tapalesem (37-4-0, 19 KO), který získal oba světovém tituly ve svém předchozím duelu loni v dubnu, když překvapivě vybodoval do té doby neporaženého Uzbeka Murodjona Akhmadalieva (11-1-0, 8 KO).

Inoue opět předvedl neskutečný až výjimečný výkon a svého soupeře dokázal úplně jasně přeboxovat. Ačkoliv se Tapales snažil a bojoval srdcem, tak na skvělého Japonce to nestačilo. V desátém kole šel po několika úderech Tapales k zemi a už se nedokázal postavit. Inoue tak dokázal během roka sjednotit všechny tituly ve dvou divizích.

Naoya Inoue

Včera jej čekal první letošní duel a obhajoba všech čtyř titulů a na domácím galavečeru v Japonsku se mu do cesty postavil devětadvacetiletý mexický boxer a bývalý světový šampión Luis Nery (35-2-0, 27 KO). Zápas měl naprosto jednoznačný průběh, nicméně lépe začal Nery, jenž poslal v prvním kole šampióna po tvrdé levačce do počítání.

Následně Inoue převzal iniciativu a svému soupeři nedovolil prakticky nic. V pátém kole ho posadil na zadek a bylo jen otázka času, kdy jej dokončí. To se stalo hned v následujícím kole, když Neryho zatlačil do provazů a přesným úderem na bradu poslal definitivně k zemi.