Helenius se vrací na začátku srpna!

Robert HeleniusFinský boxer Robert Helenius se vrací do ringu po loňské porážce s Deontayem Wilderem. Jeho soupeřem bude na domácím galavečeru jeho krajan Mika Mielonen!

Devětatřicetiletý finský veterán „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius (31-4-0, 20 KO) se před třemi lety vrátil mezi elitu, když dokázal z role outsidera ve čtvrtém kole ukončit favorizovaného Poláka Adama Kownackiho. Před dvěma lety se konala odveta a Helenius dokázal i napodruhé Kownackiho ukončit před limitem a vyšvihl se do první dvacítky světového žebříčku.

Loni v říjnu si ho do ringu vybral v rámci eliminačního duelu WBC bývalý světový šampión těžké váhy „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO). Očekávaná bitva nakonec skončila dřív než se dokázala pořádně rozjet a Wilder vyhrál tvrdým knockoutem už v prvním kole.

Nebylo jistý, jestli Helenius nakonec neukončí kariéru, ale nakonec to ještě zkusí. 5. srpna se střetne na domácím galavečeru v Savonlinnu s neporaženým jednačtyřicetiletým krajanem Mikou Mielonenem (6-0-0, 6 KO). Helenius je obrovským favoritem a dá se očekávat rychlé vítězství. V opačném případě by o konci kariéry nebyl pochyb.