Harper obhájila pás WBA remízou!

Terri Harper vs Cecilia BraekhusÚřadující šampiónka super velterové váhy organizace WBA Terri Harper dokázala obhájit titul remízou s legendární šampiónkou Cecilií Braekhus! Video ze zápasu v článku!

7.10.2023 – Sheffield Arena, Sheffield, VB
Super velterová váha
Terri Harper 🇬🇧🆚🇳🇴🇨🇴 Cecilia Braekhus
Bob Williams 97:93

Giulio Piras 95:95
David Singh 95-95

Šestadvacetiletá britská šampiónka Terri Harper (14-1-2, 6 KO) získala světový titul WBA loni v září na domácím galavečeru Nottinghamu, kde se střetla s krajankou Hannah Rankin. Harper v duelu jasně dominovala a tehdejší šampiónku jasně vybodovala 97:93 a 2x 98:92.

Letos v květnu pás úspěšně obhájila, když jasně na body porazila chorvatskou vyzývatelku Ivanu Habazin. Včera se v anglickém Sheffieldu ve druhé obhajobě střetla s bývalou královnou velterové váhy Cecilií Braekhus (37-2-1, 9 KO) a zápas to byl hodně vyrovnaný.

Celý duel nebyl v příliš vysokém tempu a začátek zápasu patřil Hapre, která se lépe pohybovala. Braekhus postupně začala zápas přebírat, ale nepovedlo se ji šampiónku více ohrozit a duel nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se dva rozhodčí rozhodli pro remízu a jeden Bob Williams dal nesmyslně 97:93 pro Harper, přitom se dá říct, že právě Braekhus byla mírně lepší boxerkou v ringu.

Terri Harper tak i přes remízu obhájila světový titul WBA, nicméně vložený titul WBO zůstává nadále volný. Ve hře je také otázky odvety, protože výsledek je přinejmenším sporný a dvaačtyřicetiletá rodačka z Kolumbie žijící v Norsku by si odvetu rozhodně zasloužila.