Glowacki se vyjádřil dopingovému nálezu!

Krzysztof GlowackiPolský boxer a bývalý světový šampión křížové váhy Krzysztof Glowacki neprošel po prohře s Richardem Riakporhem antidopingovou kontrolou. nyní vydal prohlášení!

Sedmatřicetiletý polský boxer „Glowka“ Krzysztof Glowacki (32-4-0, 20 KO) loni v lednu prohrál souboj s neporaženým Angličanem Richardem Riakporhem (17-0-0, 13 KO). Následně oznámil konec kariéry a přesun do KSW, že se chce věnovat jen MMA. Nicméně nyní vyšlo na povrch, že Glowacki neprošel antidopingovou kontrolou a byla mu pozastavena licence na 4 roky.

To měl být tak zřejmě hlavní důvod, proč ukončil boxerskou kariéru. Včera vydal Glowacki na sociálních sítích oficiální prohlášení ve kterém zmiňuje, že byl součástí programu „Clean Boxing“ a vždy měl výsledky v pořádku a také odhaluje, co mohlo být příčinou.

Krzysztof Glowacki

„Kvůli zprávám ohledně mého užívání dopingu cítím povinnost vydat prohlášení, hlavně pro své fanoušky. Za celou svou kariéru jsem neužíval žádné nelegální látky. Zápas s Riakporhe se odehrál před více než rokem. A bylo zřejmé, že budu podroben antidopingovým testům, každopádně jako po celou svou kariéru jsem byl pod dohledem programu Clean Boxing, tedy antidopingová kontrola měla právo mě kdykoliv a na místě otestovat, což udělala několikrát a výsledky byly vždy v pořádku.

„Pár měsíců po boji s Angličanem mi přišel e-mail ohledně detekce ve vzorku stopového množství Boldenonu v moči. Je třeba poznamenat, že Boldenon zlepšuje chuť k jídlu a svalovou definici, tedy její kvalitu, která je v kulturistických sportech velmi důležitá, zejména ve sportech, které nemají s vytrvalostními výkony nic společného. Jak vidíte, při zápase jsem nevypadal jako člověk, který má atletickou postavu což by potvrdilo použití výše uvedeného. Po zápase jsem koncem ledna rozvázal smlouvu se skupinou Knockout, a jak jsem uvedl výše, dopis ohledně dopingu jsem si přečetl až mnohem později, takže návrhy, že jsem kvůli dopingu vzdal boxerskou kariéru, jsou naprosto nepravdivé“

Vzorek B nebyl nikdy testován, ani jsem nebyl podroben žádným dalším testům. Na závěr bych chtěl ještě jednou zdůraznit, že jsem nikdy vědomě nebral žádnou nelegální látku a rád bych to uvedl na pravou míru. Jsem velmi smutný, protože jsem byl po celou kariéru čistý a vše, čeho jsem dosáhl, je zásluhou mé tvrdé práce. Abych byl upřímný, byl jsem takovým výsledkem překvapen, ale nyní mohu jen spekulovat a přemýšlet, zda by někoho takové řešení zajímalo, ale beru to jako vždy na bradu“. Napsal polský bijec, který by se měl letos představit v KSW s Vasilem Ducárem.

Richard Riakporhe vs Krzysztof Glowacki