Glowacki debut v KSW zvládl!

Krzysztof GlowackiBývalý světový šampión křížové váhy Krzysztof Glowacki v sobotu debutoval v polské MMA organizaci KSW a v prvním kole knockoutoval Tolkaczewskiho. Vyhrál také Szpilka a Brichta! Videa v článku!

Krzysztof Glowacki odboxoval poslední boxerský duel letos v lednu, kdy jej ve čtvrtém kole ukončil neporažený britský ranař Richard Riakporhe. Polský bijec následně chvilku o své kariéře mlžil než definitivně v březnu oznámil konec.

Následně Glowacki oznámil přechod do MMA, kde podepsal kontrakt s největší Evropskou MMA organizací KSW. Na sobotním galavečeru KSW 83 jej vyzval krajan Patryk Tołkaczewski, pro kterého to byl po dvou zápasech v boxu bez rukavic také debut v profesionálním MMA.

Tołkaczewski byl překvapivě velkým favoritem a v zápase to také nakonec potvrzoval, když na Glowackiho tlačil a následně ho dostal na zem. Tam jej začal mlátit a vypadalo to, že má vítězství v kapse, jenže Glowacki vytasil svůj knockoutový údery a z nevýhodné pozice Tołkaczewskiho regulérně uspal a připsal si první vítězství v MMA už ve druhé minutě prvního kola.

V KSW se také poprvé představil český válečník Leo Brichta, který dva roky zápasil v největší tuzemské MMA organizaci Oktagon a nyní je zápasníkem konkurenční RFA. Brichta dokázal zkušeného polského bijce vybodovat a připsat si tak velmi důležité vítězství. Brichta zároveň dále zůstává zápasníkem organizace RFA.

O hlavní duel galavečera KSW 83 se postarali polští bijce Artur Szpilka a Mariusz Pudzianowski. Bývalý profesionální boxer a neúspěšný vyzývatel o světový titul těžké váhy dokázal v přestřelce krajana Pudzianowskho knockoutovat a připsal si již třetí vítězství v řadě od svého vstupu do MMA loni v červnu.

Artur Szpilka a Mariusz Pudzianowski