Fury vs Usyk: WBC navrhuje více bodových sudí!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykPoté co organizace WBC navrhla použít do ostře sledovaného sjednocujícího duelu těžké váhy Tyson Fury vs Oleksandr Usyk systém VAR, nyní přichází s dalším návrhem!

18.5.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇺🇦 Oleksandr Usyk
Souboj o tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO
Vstupenky v prodeji na WEBOOK

Neporažená britská dvojka a světová čtyřka „The Gypsy King“ Tyson FURY (34-0-1, 24 KO) a neporažená ukrajinská a světová jednička Oleksandr USYK (21-0-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové sjednocující bitvě o pět světových titulů!

Organizace WBC v minulých dnech navrhla do sjednocujícího duelu těžkých vah implementovat systém VAR, který je znám především z fotbalových zápasů. Prezident WBC Mauricio Sulaiman to zdůvodnil tím, že je potřeba implementovat technologie přehrávání videa během nejdůležitějších zápasů.

Nyní přišel s dalším návrhem, že by na místo třech bodových rozhodčí bylo u takových to duelů alespoň 5 nebo dokonce 6 rozhodčích. „Doporučuji, aby boj mezi Furym a Usykem bodovalo více sudích. Box je sport, kde je velmi těžké udělat změny. Jsme puristé, tradicionalisté, nechceme změny. Budu i nadále předkládat různé návrhy“.

„Už jsme navrhovali zvýšit počet soudců ze tří na pět nebo šest, uvidíme, co z toho vzejde. Již dříve jsme při našem školení zjistili, že čím více rozhodčích boduje v soubojích, tím menší je riziko, že udělají špatné rozhodnutí. Každý, včetně rozhodčích, může mít špatný den. Čelíme nejdůležitějšímu a největšímu boji v těžké váze za čtvrt století, takže musíme omezit jakékoli kontroverze na minimum“ Vysvětluje nápad Mauricio Sulaiman.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk