Fury vs Usyk již příští sobotu!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykGalavečer v Rijádu se nezadržitelně blíží a kromě hlavního duelu Fury vs Usyk další zajímavé duely. O pás IBF se v křížové váze střetnou v odvetě Opetaia a Briedis. O tituly IBF a IBO v super pérové váze  Cordina a Cacace. Vrací se také Kovalev!

Již příští týden nás čeká všemi očekávaná sjednocující bitva těžké váhy, ve které bude na jedné straně stát britský neporažený šampión WBC „The Gypsy King“ Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) a na druhé ukrajinský šampión organizací WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk (21-0-0, 14 KO). Zbytek karty však nabídne také velmi zajímavé duely z nichž dvě titulové.

O světový titul IBF v křížové váze se poperou v odvetném bitvě dva bývalý šampióni Jai Opetaia (24-0-0, 19 KO) a Mairis Briedis (28-2-0, 20 KO). První vzájemný duel se konal před dvěma lety v Austrálii a Opetaia dokázal tehdejšího šampióna Briedise vybodovat 3x 116:112 a urval titul pro sebe. Skoro čtyřicetiletý Briedis si bude chtít v odvetě vzít titul zpět, ale o jedenáct let mladší Opetaia bude velkým favoritem.

Sjednocující bitvu nabídne super pérové váha, ve které změří síly neporažený britský boxer a šampión organizace IBF Joe Cordina (17-0-0, 9 KO) a irský šampión menší organizace IBO „The Apache‘ or ‚Anto“ Anthony Cacace (21-1-0, 7 KO). Cordina je obrovským favoritem, který má na svém kontě i skalp hvězdného Shavkatdzhona Rakhimova.

Mezi šestnáct provazů se po dvouleté pauze vrací také bývalý světový šampión polotěžké váhy a dnes už jednačtyřicetiletý ruský válečník „Krusher“ Sergey Kovalev (35-4-1, 29 KO), kterého čeká švédský neporažený bijec Robin Sirwan Safar (16-0-0, 12 KO).

Po překvapivě skvělém loňském výkonu se vrací také německý šampión Agit Kabayel, který dokázal v prosinci dokonale rozebrat a zdemolovat na spodky Rusa Arslanbeka Makhmudova. Jeho soupeřem bude stále neporažená kubánská hvězda „The Cuban Flash“ Frank Sanchez (24-0-0, 17 KO). Přímý přenos bude zajišťovat streamovací platforma DAZN.

👑 18.5.2024 👊 Rijád 📺 DAZN 🥊
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇺🇦 Oleksandr Usyk
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇱🇻 Mairis Briedis
Joe Cordina 🇬🇧🆚🇬🇧 Anthony Cacace
Agit Kabayel 🇩🇪🆚🇨🇺 Frank Sanchez

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk