Froch, Bradley a Marquez jsou novými členy síně slávy!

Mezinárodní boxerská síň slávy 2022Mezinárodní boxerská síň slávy rozhodla o nových členech. Boxeři Carl Froch, Timothy Bradley, Rafael Marquez, Alicia Ashley a Laura Serrano se zařadili mezi legendy!

Mezinárodní boxerská síň slávy (IBHOF – International Boxing Hall of Fame) včera hlasovala o uvedení nových členů mezi legendy boxerského ringu a vybrala dalších pět zvučných jmen Carl Froch, Timothy Bradley, Rafael Marquez, Alicia Shley a Laura Serrano.

Carl Froch (33-2-0, 24 KO)
„The Cobra“
45 let 🇬🇧

Rodák z britského Nottinghamu odstartoval profesionální kariéru před dvaceti lety v roce 2002. O šest let později se stal šampiónem organizace v super střední váze, když jasně vybodoval Jeana Pascala. Během úspěšné kariéry držel také světové tituly WBA a IBF. Kariéru ukončil v roce 2014 v odvetě s krajanem George Grovesem, kterého ukončil v osmém kole a obhájil tituly WBA super a IBF.

Carl Froch


Timothy Bradley (33-2-1, 13 KO)
„Desert Storm“
39 let 🇺🇸

Americký boxer se na rodil v kalifornském Palm Springs a v profesionálním ringu debutoval v roce 2004. O čtyři roky později slavil výhrou nad Angličanem Juniorem Witterem světový titul WBC v super lehké váze. Následně také získal pás WBO a po přechodu do velterové váhy se stal také hned šampiónem. Poslední zápas kariéry odboxoval v Las Vegas v odvetě s legendárním Filipíncem Mannym Pacquiaem, kterému opět podlehl na body a Filipínec tak zůstal jediným jeho přemožitelem.

Timothy Bradley


Rafael Marquez (41-9-0, 37 KO)
„RM“
47 let 🇲🇽

Mexická legenda odboxovala svůj první profesionální duel již v roce 1995. Světový titul však získal až o devět let později, když v roce 2003 v Las Vegas ukončil před limitem Američana Tima Austina a získal pás IBF v bantamové váze. V roce 2007 dokázal získat světový titul WBC také v super bantamové váze, ale v té době už prakticky končila jeho kariéra a přicházelo hodně porážek. Naposledy boxoval v roce 2013, když jej v devátém kole ukončil americký boxer Efrain Esquivias.

Rafael Marquez


Alicia Ashley (24-12-1, 4 KO)
„Slick“
55 let 🇯🇲

Rodačka z Jamajky žijící ve Spojených státech debutovala v profesionálním boxu v roce 1999 až ve dvaatřiceti letech. Po úspěších v menších organizacích získala konečně v roce 2011 světový titul WBC v super bantamové váze výhrou nad Američankou Christinou Ruiz. Poslední zápas odboxovala v roce 2018, kdy ji bylo již jednapadesát let a i přes prohru s neporaženou Dinou Thorslund předvedla skvělý výkon.

Alicia Ashley


Laura Serrano (17-5-3, 6 KO)
„La Poeta del Ring“
55 let 🇲🇽

Mexická boxerka žijící v Las Vegas odboxovala první zápas v roce 1994 v Las Vegas a hned ve druhém zápase o rok později získala světový titul ženské prestižní organizace WIBA, když v sedmi kolech vyprovodila irskou boxerku Deirdre Gogarty. O pás této organizace usilovala dvakrát také v pérové váze, ale vždy bez úspěchu. Kariéru ukončila v roce 2012 prohrou s Irmou Garciou. Celkové je uvedení Laury Serrano do Mezinárodní boxerské síně slávy spíše překvapením.

Laura Serrano


V minulých letech byly uvedeni do Mezinárodní boxerské síně slávy tito boxeři:

2021 Muži
Miguel Cotto, Roy Jones jr a James Toney
2021 Ženy
Holly Holm a Regina Halmich

2020 Muži
Floyd Mayweather jr, Andre Ward a Wladimir Klitschko
2020 Ženy
Ann Wolfe, Laila Ali a Marian Trimiar

2019 Muži
Juan Manuel Marquez, Bernard Hopkins a Shane Mosley
2019 Ženy
Barbara Buttrick, Lucia Rijker a Christy Martin

Vitali a Wladimir Klitschko

Floyd Mayweather