Eubank: Nejdříve Smith a potom Golovkin a Canelo!

Chris EubankChris Eubank má před sebou duel s Liamem Smithem, který je plánován na příští sobotu. V letošním roce by chtěl stihnout zápas s Gennady Golovkinem i se Saulem Alvarezem říká!

21.1.2023 – Manchester Aréna, Manchester, VB
Střední váha
Chris Eubank 🇬🇧🆚🇬🇧 Liam Smith
Přímý přenos na Sky Sports!

Britská jednička a světová dvojka střední váhy Chris EUBANK (32-2-0, 23 KO) a britská jednička a světová pětka super velterové váhy „Beefy“ Liam SMITH (32-3-1, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové netitulové bitvě!

„Nejprve se musím vypořádat se Smithem, to je priorita a první krok. A potom chci bez podmínečně zápas s Golovkinem, protože drží světové tituly ve střední váze a ty chci já. Dalším v pořadí je Canelo. Věřím, že ho porazím“. Odkryl velké plány britský boxer.

A dodává „Mé vánočním přáním je souboj s Golovkinem a s Canelem a snad se mi to splní, protože zápasit s oběma boxery v jednom roce by byl splněný sen“. Řekl Eubank před duelem se Smithem.

Chris Eubank vs Liam Smith

Třiatřicetiletý Chris Eubank v roce 2019 získal prozatímní světový titul WBA, když v americkém Brooklynu ve dvou kolech vypráskal ruského bijce Matveye Korobova. K hlavní titulové bitvě nakonec nenastoupil a během Covidu neboxoval. Vrátil se až v roce 2021, kdy vyhrál oba své duely nad Marcusem Morrisonem a Wanikem Awdijanem.

Loni v únoru se postavil k velmi těžké bitvě s krajanem Liamem Williamsem. Očekávala se velmi vyrovnaná řežba, ale Eubank nakonec jasně dominoval a Williamse vybodoval. Následně v říjnu měl změřit síly s dlouholetý kontinentálním šampiónem velterové váhy Conorem Bennem. Jenže Benn neprošel antidopingovou kontrolou na zakázanou látku Clomifen a zápas byl zrušen na poslední chvíli.

Chris Eubank

Následně začala jednání na 17. prosince se Smithem. Nakonec se promotéři rozhodli uspořádat galavečer až po novém roce a duel Chris Eubank vs „Beefy“ Liam Smith se bude konat 21. ledna.

Čtyřiatřicetiletý bývalý světový šampión super velterové váhy Liam Smith loni odboxoval dva duely a oba dokázal vyhrál před limitem. Nejprve v dubnu na galavečeru v New Yorku ukončil v desátém kole Američana Jessie Vargase a naposledy v září na domácím galavečeru ukončil ve čtvrtém kole Tanzánce Hassana Mwakinyoa.

Liam Smith