Edwards vs Campos o titul IBF!

Sunny Edwards vs Andres CamposÚřadující světový šampión muší váhy Sunny Edwards se 10. června postaví již ke čtvrté obhajobě titulu IBF. Jeho soupeřem bude ve Wembley Andres Campos z Chile!

10.6.2023 – Wembley Arena, Wembley, VB
Muší váha
Sunny Edwards 🇬🇧🆚🇨🇱 Andres Campos
přímý přenos na DAZN!

Neporažená britská jednička a světová dvojka „Showtime“ Sunny EDWARDS (19-0-0, 4 KO) a neporažená jednička Chile a světová dvaapadesátka Andres CAMPOS (15-0-0, 4 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace IBF!

Sedmadvacetiletý úřadující šampión Sunny Edwards získal titul IBF v dubnu 2021, když dokázal přeboxovat tehdejšího šampióna z Afriky Morutiho Mthalane. Ještě tentýž rok si připsal první obhajobu, když jasně vybodoval Filipínce Jaysona Mamu.

V loňském roce světový titul IBF dvakrát úspěšně obhájil, nejprve v březnu vybodoval pakistánského boxera Muhammada Waseema a naposledy na domácím galavečeru v Sheffieldu zvládl těžký duel s Nikaragujcem Felixem Alvaradem, kterého také porazil na body.

Sunny Edwards

Nyní má před sebou obhajobu číslo 4 a do cesty se mu postaví neporažený Chilan Andres Campos. Ten v minulosti držel národní titul nebo latinsko-americké odnože organizací WBA a WBO. V červnu si tak poprvé zaboxuje o světový titul a bude to rozhodně jeho nejtěžší duel kariéry.

Cherneka Johnson

Na galavečeru ve Wembley jsou potvrzené i dva ženské titulové souboje. V super bantamové váze bude světový titul IBF obhajovat australská boxerka Cherneka Johnson, kterou vyzve Angličanka Ellie Scotney. V bantamové váze má před sebou první obhajobu světového titulu WBA Nina Hughes, která se střetne s krajankou a bývalou šampiónkou Shannon Courtenay.

Nina Hughes