Duel Beterbiev vs Bivol příští rok?

Artur Beterbiev a Dmitry BivolV příštím roce bychom se snad konečně mohli dočkat sjednocujícího duelu v polotěžké váze Artur Beterbiev vs Dmitry Bivol. O duel mají vehementní zájem Saúdové!

Investoři ze Saúdské Arábie by chtěli sjednocující duel v polotěžké váze uspořádat v příštím roce v Rijádu. Osmatřicetiletý Artur Beterbiev (19-0-0, 19 KO) drží tituly WBC, WBO a IBF a na druhé straně třiatřicetiletý Dmitry Bivol (22-0-0, 11 KO) má v držení pásy WBA super a IBO. Bivol zároveň prozradil, že finanční podmínky pro tento duel jsou schválený.

Jen je otázkou, jestli se bude bojovat také o pás WBC, protože organizace už v dubnu oznámila, že tento boj neposvětí. „Pokud by se střetli, tak by se nebojovalo o náš světový titul. Beterbiev má kanadské občanství a proto může držet pás WBC, ale Bivol má stále ruské občanství a těmto boxerů neumožníme boxovat o naše tituly“. Oznámila v dubnu WBC.

Artur Beterbiev vs Callum Smith

Beterbiev má zároveň před sebou ještě povinnou obhajobu, která se bude konat 13. ledna v Kanadě. Do cestu se mu postaví třiatřicetiletý britský boxer „Mundo“ Callum Smith (29-1-0, 21 KO). Pokud Beterbiev obhájí, mohl by se sjednocující duel konat v létě v saúdskoarabském Rijádu.


30.12.2023 – Dom Športu, Bratislava, Slovensko
The Ring 9
Vstupenky na PatronBoxing
PPV na PlayLive
Marián Džupka 🇸🇰🆚🇦🇲 Anatoli Hunanyan
Viliam Tankó 🇸🇰🆚🇨🇿 Mike Juřík
Vasil Ducár 🇨🇿🆚🇮🇹🇨🇿 Alessandro Jandejsek
David Dvořáček 🇨🇿🆚🇨🇿
Norbert Růžička
Mário Zábojník 🇸🇰🆚🇨🇿 Milan Procházka
Jan Polák 🇨🇿🆚🇸🇰 Marián Mišalko
Majkel Wartalski 🇵🇱🆚🇨🇿 Matěj Hudák

Patron Boxing vstupenky