Ducár vs Řezníček 2 o český titul a pás CISBB!

Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček 2Český šampión křížové váhy Vasil Ducár a vyzývatel Vladimír Řezníček se již zítra v Lucerně střetnou o český titul ČUBP a o pás WBC CISBB!

29.12.2022 – Lucerna, Praha, ČR
Start v 19:00

Křížová váha
Vasil Ducár 🇨🇿🆚🇨🇿 Vladimír Řezníček 2
Vstupenky pouze v síti Ticketportal!
Přímý přenos PPV na boxinglucerna.cz

Česká jednička a světová 56 Vasil DUCÁR (12-6-1, 10 KO) a česká trojka a světová 141 Vladimír ŘEZNÍČEK (11-4-2, 5 KO) se utkají v desetikolové bitvě o český titul ČUBP a pás menší ruské organizace CISBB! 

Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček 2

Třiatřicetiletý Vasil Ducár a o rok starší Vladimír Řezníček se již jednou o český titul v křížové váze utkali. V červnu 2018 skončil duel na galavečeru v Karlových Varech remízou. Duel byl hodně vyrovnaný a Ducár dokázal Řezníčka se závěrečným gongem posadit na zadek.

Rozhodčí tehdy zápas nabodovali takto. Marcel Brzokoupil 95:95 (Remíza), Ondřej Holubek 96:94 (Řezníček) a Jan Teleki 95:94 (Ducár). Za uplynulé 4 roky oba boxeři odboxovali spoustu duelů, které udělali z Vasila Ducára nejlepšího boxera napříč vahami a Vladimír Řezníček se usadil na třetím místě za Václavem Pejsarem.

Pro Ducára to bude již pátý letošní duel. Rok 2022 odstartoval březnovou prohrou s hvězdným Kubáncem Mike Perezem. V červnu v titulovém souboji porazil Marka Procházku a v srpnu prohrál na body s neporaženým britským a Evropským šampiónem Jordanem Thompsonem. Naposledy boxoval v září, kdy v odvetě vybodoval Václava Pejsara.

Na druhé straně Vladimír Řezníček stál letos mezi šestnácti provazy pouze jednou, když v prvním kole ukončil ratingového soupeře z Bosny a Hercegoviny Daria Kadiče. Prvním duelu byl mírným favoritem Řezníček, ale v zítřejší odvetě bude velkým favoritem pro změnu Ducár, který je aktuálně ve vrcholné formě.

Box Lucerna 2022