Don House: Wilder by dneska Furyho porazil!

Tyson Fury vs Deontay Wilder 3Jeden z hlavních trenérů Deontaye Wildera je přesvědčen, že by jeho svěřenec nyní Tysona Furyho porazil. Nicméně druhý trenér Malik Scott úplně stejně mluvil před posledním zápasem!

„Deontay vypadá jedním slově prostě skvěle. Vůbec se neunavuje a dělá neustále velké boxerské pokroky. Cílem je dostat se znovu do zápasu s Fuzym a porazit ho“. Řekl Don House, který v minulosti spolupracoval například s Bermane Stivernem.

„Podle mě by dnes Deontay jasně Furyho porazil. První dva zápasy byly pořádány podle Furyho podmínek. Deontay nyní využívá dobře své sportovní přednosti, moudře boxuje a je opět šťastný a hladový po slávě“. Dodal trenér.

Připomeňme, že rodák z anglického Manchesteru Tyson Fury a rodák z americké Alabamy Deontay Wilder poprvé zkřížili rukavice 1.12.2018 na galavečeru v Los Angeles. Pro Wildera se jednalo už o osmou obhajobu titulu WBC, který získal nad Bermane Stivernem v lednu 2015.

Deontay Wilder

Velmi tvrdá bitva, ve které sice dokázal Wilder dvakrát poslat Furyho k zemi, ale jinak byl celkově britský boxer lepší skončila remízou. Loni 22. února se Fury a Wilder postavili k odvetě na galavečeru v Las Vegas v místním MGM Grand. Zápas měl oproti prvnímu duelu mnohem jednoznačnější průběh a Fury tehdejšího úřadujícího šampióna demoloval kolo od kola. To vyústilo v sedmém kole, Wilderův trenér hodil do ringu ručník a ringový Kenny Bayless zápas ukončil.

Třetí vzájemný duel se konal loni v říjnu na galavečeru v Las Vegas a úřadující světový šampión Tyson Fury jej dokázal i tentokrát vyhrát. Zápas to však byl velmi tvrdý a Wilder byl celkem třikrát v počítání a Fury jednou. Duel nakonec ukončil Fury tvdým knockoutem v jedenáctém kole.

Deontay Wilder