Dnes: Zhang vs Joyce 2!

Zhilei Zhang vs Joe JoyceJiž dnes večer se na londýnském stadiónu ve Wembley střetnou v odvetě o prozatímní světový titul organizace WBO těžké váhy Zhilei Zhang a Joe Joyce!

23.9.2023 – Wembley, Londýn, WB
Těžká váha
Zhilei Zhang 🇨🇳🆚🇬🇧 Joe Joyce
Přímý přenos na Sky Sports!

Čínská jednička a světová jedenáctka „Big Bang“ Zhilei ZHANG (25-1-1, 20 KO) a britská šestka a světová dvanáctka „Juggernaut“ Joe JOYCE (15-1-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové odvetě o prozatímní světový titul organizace WBO!

Vážení
Zhilei Zhang: 130,3 kg (15.4.2023 – 126,1 kg)
Joe Joyce: 127,6 kg (15.4.2023 – 116,1 kg)

Čtyřicetiletý čínský veterán a prozatímní světový šampión organizace WBO těžké váhy Zhilei Zhang dokázal v polovině dubna šokovat Britské ostrovy postupně svými tvrdými údery zdemolovat tehdejšího šampióna Joe Joyce. Výhrou jej připravil o pozici povinného vyzývatele úřadujícího šampióna Oleksandra Usyka.

Následně v květnu britský boxer a jeho tým oficiálně aktivovali doložku o odvetě, která byla zanesena ve smlouvě k prvnímu duelu. Odvetu bude hostit 23. září věhlasný londýnský stadión Wembley a čínský boxer bude mít před sebou nelehký úkol potvrdit dubnové vítězství a obhájit prozatímní světový titul WBO.

Zajímavostí je včerejší vážení, kde oba boxeři navážili svá maxima. Zhang navážil o čtyři kilogramy více než v prvním duelu a Joyce dokonce o více jak deset kilogramů. Je jasné, že oba půjdou do zápasu přes sílu a váhu.

Není tajemstvím, že v případě výhry Joyceho bychom se mohli dočkat kompletní trilogie, protože Oleksandr Usyk má před sebou po výhře nad Danielem Duboisem nejspíše zápas s povinným vyzývatelem za IBF Filipem Hrgovičem.

Zhilei Zhang vs Joe Joyce