Dnes: Wrzosek vs Szpilka na KSW 94!

Arkadiusz Wrzosek vs Artur SzpilkaBývalý boxer těžké váhy Artur Szpilka má před sebou již čtvrtý zápas v organizaci KSW a dnes se mu do cesty postaví krajan Arkadiusz Wrzosek! Představí se také Slovák Vojčák!

DNES – Gdaňsk, Polsko
KSW 94
Arkadiusz Wrzosek 🇵🇱🆚🇵🇱 Artur Szpilka
Přímý přenos na VOYO

Pětatřicetiletý polský bijec Artur Szpilka odstartoval profesionální boxerskou kariéru v říjnu 2008, když na domácím galavečeru seřezal německého boxera Senula Cetina. Szpilka natáhl sérii na parádních šestnáct duelů. První porážka přišla až v roce 2014, kdy jej v desátém kole ukončil Američan Bryant Jennings.

Szpilka se však na konci téhož roku vrátil velkolepě, když v ostře sledovaném duelu dokázal vybodovat bývalého světového šampióna Tomasze Adamka. Následovali tři výhry v řadě a hlasitě si řekl o titulovou bitvu.

Ta přišla v lednu 2016, když vyzval tehdejšího neporaženého šampióna těžké váhy Deontaye Wildera. Souboj byl od začátku zápasu velmi vyrovnaný a Szpilka několikrát Wildera parádně nachytal. Jenže v devátém kole přišla osudová chyba Szpilky, kdy se na malý moment odkryl a Wilder jej tvrdě knockoutoval. I tak Szpilka podal skvělý výkon za který se rozhodně nemusel stydět.

Arkadiusz Wrzosek vs Artur Szpilka

 

Po této prohře však šli kvality polské bijce strmě dolů. Připsal si sice pár výher, ale také tvrdé prohry. Krajan Adam Kownacki jej zdemoloval ve čtyřech kolech a Dereck Chisora ho knockoutoval už ve druhém kole.

V březnu 2020 se na domácím galavečeru utkal v desetikolové bitvě právě s Radchenkem. Ačkoliv byl dvaatřicetiletý Polák jasným favoritem, tak zápas tomu neodpovídal. Duel byl více než vyrovnaný a Szpilka vyhrál s s odřenýma ušima na body. Naposledy stále mezi šestnácti provazy loni v květnu, kdy jej uspal už v prvním kole krajan Lukasz Rozanski. Od té doby Szpilka v ringu nestál a zatím nemá v plánu se vracet.

Arthur Szpilka vs Serhii Radchenko

 

Nicméně přešel na tréninky MMA a následně prezident polské organizace KSW Martin Lewandowski řekl, že se Szpilka objeví na galavečeru s pořadovým číslem 71.  Při svém debutu se před dvěma lety Szpilka střetl se Serhiym Radchenkem, kterého porazil i v boxu. Szpilka naprosto dominoval a Radchenka ukončil ve 2. kole.

V září téhož roku si připsal druhou výhru, když dokázal už v prvním kole zničit krajana Denise Zaleckiho. Naposledy zápasil loni v červnu na turnaji KSW 83 kde v neskutečné přestřelce uzemnil ve 2. kole krajana Pudzianowskho a připsal si již třetí vítězství v řadě. Nyní ho čeká zápas č.4 a jeho soupeřem bude neporažený Polák Arkadiusz Wrzosek. Jednatřicetiletý Polák je bývalý kickboxer, který se také 2 roky věnuje MMA a v organizaci KSW má na svém kontě již čtyři výhry v řadě. Naposledy v lednu zdemoloval v prvním kole Chorvata Ivans Vitasoviče.

Arthur Szpilka vs Serhii Radchenko

Do klece se vrací také čtyřiatřicetiletý slovenský válečník těžké váhy Štefan Vojčák, který se střetne Brazilcem Ricardem Praselem. O hlavní duel večera se postarají v titulové bitvě o šampióna velterové váhy Adrian Bartosinski a jeho vyzývatel Igor Michaliszyn.

KSW 94