Dnes: Opetaia vs Thompson o pás IBF!

Jai Opetaia vs Jordan ThompsonV hlavním duelu se na dnešním galavečeru v Londýně střetnou úřadující světový šampión křížové váhy Jai Opetaia a vyzývatel Jordan Thompson! Video z vážení v článku!

DNES – Wembley Arena, Londýn, VB
Křížová váha
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇬🇧 Jordan Thompson
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená australská jednička a světová dvojka Jai OPETAIA (22-0-0, 17 KO) a neporažená britská čtyřka a světová šestnáctka „Troublesome“ Jordan THOMPSON (15-0-0, 12 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace IBF!

Vážení
Jai Opetaia: 90,1 kg
Jordan Thompson: 90,2 kg

Osmadvacetiletý úřadující světový šampión Jai Opetaia získal pás IBF ve své posledním zápasu loni v červenci, když dokázal na domácím galavečeru v Queensland vybodovat 115:113 a 2×116:112 tehdejšího mistra světa Mairise Briedise (28-2-0, 20 KO).

Následovat měla letos v březnu první obhajoba s polským boxerem Mateuszem Masternakem (47-5-0, 31 KO), ale Opetaia musel v lednu podstoupit operaci ramena a duel byl zrušen. Poté se rozešel se stájí Boxxer a v létě podepsal smlouvu s Matchroom Boxing.

Dnes jej tak konečně čeká první obhajoba a do cesty se mu postaví třicetiletý britský boxer Jordan Thompson. Brit drží od loňského léta Evropský titul IBF, který získal výhrou nad českým bijcem Vasilem Ducárem (14-6-2, 10 KO). Letos v dubnu pás obhájil, když v šesti kolech vyprovodil krajana Luke Watkinse (16-3-0, 11 KO)

Jai Opetaia vs Jordan Thompson