Dnes: Muradov vs Barberena!

Makhmud Muradov vs Bryan BarberenaV Londýně se dnes uskuteční další galavečer UFC, kde se představí i česko-uzbecký bojovník Makhmud Muradov. Soupeřem mu bude zkušený Američan Bryan Barbarena!

DNES –  Londýn, VB
UFC on ESPN 49
Střední váha
Makhmud Muradov 🇺🇿🆚🇺🇸 Bryan Barberena
Přímý přenos na Premier Sport 2!
Photos by Per Haljestam, USA TODAY Sports

Třiatřicetiletý Uzbek „Mach“ Makhmud Muradov v UFC debutoval v září 2019 kdy ovládl tříkolovou bitvu na body s italským tvrďákem Alessiem Di Chiricem. Následně na konci roku 2019 ukončil ve třetím kole amerického veterána Trevora Smitha.

V roce 2020 si dal Muradov od zápasení pauzu a vrátil se až v lednu 2021 do těžkého zápasu s americkým ranařem Andrewem Sanchezem. Očekávaná bitva skončila ve třetím kole, kdy Muradob svého soupeře parádní trefou roztančil a následně také ukončil.

Ovšem 28. srpna téhož roku v Las Vegas přišla první porážka. Muradov překvapivě nestačil na amerického bijce Geralda Meerschaerta. Američan ve druhém kole dokázal Macha několikrát tvrdě zasáhnout a následně jej také dostat na zem, kde si ho skvěle chytil, přetočil si ho do kravaty a utáhl.

Makhmud Muradov

Muradov stál naposledy v kleci loni v říjnu a byla z toho druhá porážka, tentokrát jej vybodoval Brazilec Caio Borralho. Brazilec dostal Muradova už v prvním kole dostal na zem. V druhém kole byl duel vyrovnanější a na zemi si několikrát prohodili pozice a vypadalo to, že má Muradov šanci. Ve třetím kole však dominoval opět Caio a především na zemi jasně vládnul. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, kde všichni rozhodčí viděli jako jednoznačného vítěze brazilského válečníka.

Makhmud Muradov

Dnes čeká Muradova již šestý zápas v UFC a do cesty se mu postaví americký válečník Bryan Barberena. Ten má na svém kontě celkem 17 zápasu v UFC a stejně jako Muradov poslední dva duely prohrál. Loni ho ve druhém kole ukončil Brazilec Rafael dos Anjos a naposledy letos v březnu už v prvním kole Gunnar Nelson z Islandu.

Studio moderátora O2 TV Sport Davida Sobiška startuje v sobotu v 17:30 hodin na kanále Premier Sport 2. Diváci se mohou těšit na atraktivní hosty, dorazí Patrik Kincl, jedna z největších hvězd současné MMA scény, a také Michal Martínek, který bojuje v největší evropské organizaci KSW,“ prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport. Přímý přenos prelims zápasů bude komentovat dvojice Michal Petrgál a Patrik Kincl, v přenosu hlavní karty pak Michala Petrgála doplní trenér André Reinders.