Dnes: Helenius vs Mielonen!

Robert Helenius vs Mika MielonenFinská jednička Robert Helenius si po pěti letech zaboxuje na domácím galavečeru. Dnes večer vyzve v Savonlinnu krajana Mika Mielonena!

DNES – Operastage, Savonlinna, Finsko
Těžká váha
Robert Helenius 🇫🇮🆚🇫🇮 Mika Mielonen
Přímý přenos na Lippu!

Finská jednička a světová pětadvacítka „The Nordic Nightmare“ Robert HELENIUS (31-4-0, 20 KO) a neporažená finská trojka Mika MIELONEN (6-0-0, 6 KO) se utkají v osmikolové bitvě na galavečeru ve finském Savonlinnu!

Vážení
Robert Helenius: 113,1 kg (15.10.2022 – 114,9 kg)
Mika Mielonen: 118,5 kg (25.3.2023 – 113,7 kg)

Devětatřicetiletý Robert Helenius před třemi lety úspěšně restartoval kariéru, když dokázal ve čtvrtém kole ukončit favorizovaného polského bijce Adama Kownackiho (20-4-0, 15 KO). O rok později se střeli v odvetě a Helenius opět úřadoval a Poláka tentokrát rozbil v šestém kole.

Po vyhraném dvojzápasu s Kownackim dostal loni nabídku na duel s bývalým světovým šampiónem Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO), kterou bez váhaní přijal. Zápas však skončil dřív než pořádně začal a Wilder jej dokázal už v prvním kole brutálně knockoutovat. Dnes se konečně po této porážce vrací na domácím galavečeru ve Finsku.

Robert Helenius vs Mika Mielonen

Jeho soupeřem bude jednačtyřicetiletý neporažený veterán Mika Mielonen. Finský boxer má sice na svém kontě 6 výher před limitem, ale boxuje teprve poslední 2 roky a jeho soupeři byly bilanční. Helenius je tak velkým favoritem a očekává se výhra před limitem.