Dnes: Haney vs Lomachenko!

Devin Haney vs Vasyl LomachenkoÚřadující král lehké váhy včera napadl během vážení svého soupeře Vasyla Lomachenka a jen se potvrdilo, že duel je hodně vyhrocený. Obhájí Haney tituly nebo se Loma pokusí o nemožné? Video z vážení v článku!

DNES – MGM Grand, Las Vegas, USA
Lehká váha
Devin Haney 🇺🇸🆚🇺🇦 Vasyl Lomachenko
Přímý přenos na ESPN!

Neporažená americká a světová jednička „The Dream“ Devin HANEY (29-0-0, 15 KO) a ukrajinská jednička a světová čtyřka „Loma“ Vasyl LOMACHENKO (17-2-0, 11 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly všech čtyř organizací WBA, WBC, WBO a IBF!

Vážení
Devin Haney: 61,2 kg
Vasyl Lomachenko: 61,2 kg

Čtyřiadvacetiletý rodák z amerického San Francisca a nesporný šampión lehké váhy Devin Haney získal v listopadu 2019 světový titul organizace WBC, když na galavečeru v Los Angeles jasně vybodoval Alfreda Santiaga z Dominikánské republiky. Následně titul třikrát úspěšně obhájil, když postupně porazil na body Yuriorkise Gambou, Jorge Linarese a Josepha Diaze.

Loni v červnu se postavil ve sjednocující bitvě tehdejšímu šampiónovi WBA, WBO a IBF Georgeovi Kambososovi. Duel se konal na domácí půdě Kambosose v australském Melbourne a očekávala se vyrovnaná bitva. Devin Haney však v duelu dominoval a australského bijce vybodoval 118:110 a 2x 116:112.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko

Odveta se následně konala 16. října a dějištěm byla opět Austrálie. Už před duelem Haney sliboval, že ho Kambosos nemá čím překvapit a že ho opět s přehledem porazí. Jeho slova se stala skutečností a Haney předvedl naprosto famózní výkon a Kambosose vybodoval ještě dominantněji než v prvním zápase a tituly obhájil.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko

Na druhé straně ukrajinský boxer „Loma“ Vasyl Lomachenko (17-2-0, 11 KO) v minulosti držel světové tituly v pérové, super pérové a také v lehké váze. V lehké váze držel pásy WBA, WBC a WBO až do října 2020, kdy jej překvapivě jasně vybodoval Teofimo Lopez (18-1-0, 13 KO).

Lomachenko se vrátil do ringu následující rok v červnu a v devátém kole ukončil japonskou hvězdu Masayoshiho Nakataniho (20-3-0, 14 KO). Ještě tentýž rok si vyšlápl i na boxera z Ghany Richarda Commeye (30-5-1, 27 KO), kterého jasně vybodoval a získal Interkontinentální titul organizace WBO.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko

Ukrajinský boxer naposledy boxoval loni v říjnu, když na galavečeru v New Yorku dokázal vybodovat amerického boxera Jamaine Ortize (16-1-1, 8 KO) a hlasitě si řekl o titulovou bitvu, kterou může dnes v noci proměnit ve čtyři světové pásy. Dvojnásobného olympijského vítěze tak opět čeká možnost, aby se stal opět profesionálním mistrem světa.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko