Dnes: Fury vs Ngannou o speciální pás!

Tyson Fury vs Francis NgannouSaúdská Arábie dnes nabídne našlapanou kartu. Fury vs Ngannou, Parker vs Kean, Takam vs Bakole, Wardley vs Adelaye. Makhmudov vs Wright a další na DAZN!

DNES – Boulevard Hall, Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇨🇲 Francis Ngannou
Joseph Parker 🇳🇿🆚🇨🇦 Simon Kean
Carlos Takam v🇨🇲🇫🇷🆚🇨🇩 Martin Bakole
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇺🇸 Junior A. Wright
Fabio Wardley 🇬🇧🆚🇬🇧 David Adeleye
Moses Itauma 🇬🇧🆚🇭🇺 Istvan Bernath
Super velterová váha
Jack McGann 🇬🇧🆚🇺🇸 Alcibiade Duran
Přímý přenos na DAZN!

Galavečer v saúdskoarabském Rijádu dnes nabídne celkem 7 zápasů. Do ringu se vrací čtyřiatřicetiletá ruská jednička „The Lion“ Arslanbek Makhmudov (17-0-0, 16 KO), kterého vyzve pás severní Ameriky NABF a Interkontinentální titul WBA sedmatřicetiletý americký boxer „Hurricane“ Junior Anthony Wright (20-4-1, 17 KO).

Arslanbek Makhmudov vs Junior A. Wright

V ringu se také představí jednatřicetiletý bývalý světový šampión těžké váhy z Nového Zélandu “ Lupesoliai La’auliolemalietoa“ Joseph Parker (32-3-0, 22 KO) a jeho soupeřem bude čtyřiatřicetiletá kanadská jednička „The Grizzly“ Simon Kean (23-1-0, 22 KO). Vítěz si z ringu odnese Interkontinentální tituly organizací WBO a IBF.

Joseph Parker vs Simon Kean

O tři tituly si to rozpadají dva neporažení britští prospekti, osmadvacetiletý Fabio Wardley (16-0-0, 15 KO) a šestadvacetiletý „Big D“ David Adeleye (12-0-0, 11 KO). Vítěz bude mít v držení britské tituly BBBofC, Commonwealth a také Evropský titul EBU. V netitulových duelech se střetnou Moses Itauma (5-0-0, 3 KO) a Istvan Bernath (10-1-0, 8 KO) nebo ve velmi zajímavém duelu Martin Bakole (19-1-0, 14 KO) s Carlos Takam (40-7-1, 28 KO).

Tyson Fury vs Francis Ngannou

V hlavním duelu se střetnou o speciální pás organizace WBC s názvem „Rijádský šampión – Battle of the Baddest“ pětatřicetiletý neporažený úřadující šampión těžké váhy organizace WBC „The Gypsy King“ Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) a sedmatřicetiletý bývalý šampión MMA organizace UFC „Predator“ Francis Ngannou, pro kterého to bude debut v profesionálním boxu. Duel je vypsán na 10 kol a samozřejmě se nebudu boxovat o světový titul, protože Ngannou nefiguruje v žebříčku organizace.

Tyson Fury vs Francis Ngannou

Ve Spojených státech a na britských ostrovech bude zápas vysílán pouze prostřednictvím dražších PPV, ale pro globální trh získala práva streamovací platforma DAZN, takže galavečer bude dostupný i v České republice.

Pokud Tyson Fury dokáže Fracise Ngannou hladce porazit a nepřivodí se nějaké zranění, tak je velká pravděpodobnost, že bychom sjednocující duel s šampiónem WBA, WBO, IBF a IBO mohlo vidět již 23. prosince. Oba týmy se dohodli na všech náležitostech a čeká se jen jak dopadne sobotní duel.

Fury vs Ngannou fightcard