Dnes: Clarke vs Sokolowski!

Frazer Clarke vs Kamil SokolowskiNeporažená těžká váha Frazer Clarke a Kamil Sokolowski se dnes střetnou na galavečeru v Manchesteru. Přímý přenos na Sky Sports!

DNES – Manchester Arena, Manchester, VB
Těžká váha
Frazer Clarke 🇬🇧🆚🇵🇱 Kamil Sokolowski
Přímý přenos na Sky Sports!

Neporažená britská třináctka „The Eraser“ Frazer Clarke (3-0-0, 3 KO) a polská čtyřka Kamil Sokolowski (11-26-3, 4 KO) se utkají v šestikolové netitulové bitvě!

Vážení
Frazer Clarke: 123 kg
Kamil Sokolowski: 110,2 kg

Frazer Clarke vs Kamil Sokolowski

Jednatřicetiletý rodák z malého britského města Burton „The Eraser“ Frazer Clarke má na svém kontě nespočet amatérských úspěchů mezi nimiž ten největší je bronzová medaile z loňských olympijských her v japonském Tokiu, kde nestačil pouze na Uzbeka Bakhodira Jalolova.

Následně Clarke podepsal profesionální kontrakt s promotérskou skupinou Boxxer vedenou Benem Shalomem. Jeho zápasy bude vysílat díky exkluzivní smlouvě ve Velké Británii sportovní televize Sky Sports jako například v minulosti duely Anthony Joshuy.

19. února se postavil ke svému debutu mezi profesionály proti krajanovi Jake Darnellovi a byla z toho jednostranná demolice, kterou už v prvním kole ukončil ringový John Latham. K druhému duelu kariéry se postavil 30. července a soupeř neměl opět sebemenší šanci.

Frazer Clarke

Argentinský boxer Ariel Esteban Bracamonte byl prakticky jen boxovacím pytlem a bylo jen otázkou času, kdy zápas skončí. Nakonec Bracamonte ještě první kolo přežil, ale ve druhém mu Clarke uštědřil tvrdou levačkou na bradu a šel k zemi. Sice ještě vstal, ale ringový opět John Latham zápas ukončil.

3. září se postavil ke třetímu duelu mezi profíky a soupeřem mu byl neporažený bulharský boxer Pencho Tsvetkov. Duel však dle očekávaní skončil velice brzy a Clarke Bulhara ukončil v prvním kole technickým KO. Dnes se tak postaví v profi ringu ke čtvrtému zápasu a proti němu polský zkušený boxer Kamil Sokolowski.

Kamil Sokolowski

Šestatřicetiletý Sokolowski je i přes tolik porážek na konci první stovky světového žebříčku a je takovou dobrou prověrkou pro stoupající boxery. V minulosti boxoval se spousty skvělých boxerů mezi nimi například Otto Wallin, Viktor Vykhryst, Zhan Kossobutskiy nebo Vladyslav Sirenko.


Frazer Clarke

Strandzha Cup (Mezinárodní pohár v Bulharsku)
2014 Sofie 🥇
2016 Sofie 🥉

Great Britain Championships (Anglie, Wales a Skotsko)
2015 Rotherham 🥇

European Union Championships  (Mistrovství Evropské Unie)
2014 Sofie 🥇
2018 Valladolid 🥇

European Championships (Mistrovství Evropy)
2017 Charkov 🥈

English National Championships (Mistrovství Anglie)
2012 Londýn 🥈
2014 Liverpool 🥈
2015 Liverpool 🥇

Commonwealth Games (Mezinárodní turnaj britského impéria)
2018 Queensland 🥇

Olympic Games (Olympijské hry)
2020 Tokio 🥉