Dnes: Bitva o krále těžké váhy Oktagonu!

Hatef Moeil vs Lazar TodevJiž dnes večer otevře své brány organizace Oktagon v Německu s turnajem Oktagon 49, který vyvrcholí titulovým duelem těžkých vah Hatef Moeil vs Lazar Todev!

18.11.2023 Lanxess Aréna, Kolín, Německo
Oktagon 49
Vstupenky v síti Ticket-Onlineshop
Přímý přenos na OktagonTV

Jednička organizace těžké váhy a světová 78  „Boss“ Hatef Moeil byl v roce 2019 králem těžké váhy třech různých MMA organizacích. Přes 5 let nenašel přemožitele a má 10 výher v řadě. V tuzemské organizaci sundal Kerissona Rezendeho, pak také Jeremy Kimballa a naposledy vybodoval brazilského tvrďáka Wallysona Carvalha. Není o čem – přichází jeho šance na korunu těžké váhy organizace.

120kilový striker Adam Palasz už se viděl v titulové bitvě s Moeilem, jenže do Liberce přijel Todev, polského bijce přestřílel a zaujal druhou příčku polotěžké váhy. Na Štvanici pak v 1. kole ukončil Carvalha a bylo jasné, že titulový souboj největších pěstí organizace Okragon je na světě. Bulharský tank je světová 103 a má 7 výher v řadě, z toho 6 ukončení a 5 na KO. Své kanóny nyní namíří na německou hvězdu.

V dalším duelu naskočí po roční pauze 6 let neporažený německý válečník Christian Eckerlin a to s rozzápaseným Brazilcem Leandrem „Apollem“ Silvou, který má skalp i finalisty evropské MMA ligy mistrů Bojana Veličkoviće. Brněnský samopal „AK47“ Andrej Kalašnik, jenž za 63 sekund uškrtil Jungwirtha, má před sebou dalšího UFC veterána – elitního Niklase „Green Mask“ Stolzeho.

Novou tureckou hvězda organizace Kerima Engizeka čeká zkouška ohněm, která by mu mohla vynést dokonce titulovou šanci. Čeká na něj dokonale komplexní Ahmed „Lee“ Sami z Egypta, jenž v postoji porazil katy UFC hvězd, jako je Adesanya a Pereira. Neporaženému pistolníkovi Denizovi Ilbayovi, který naposledy postavil celou halu na nohy, půjde po krku rychlý finišer z britských ostrovů Corey Fry.

Hatef Moeil vs Lazar Todev