Dmitry Bivol se vrátí v lednu!

Saul Alvarez vs Dmitry BivolÚřadující šampión polotěžké váhy Dmitry Bivol by se měl podle slov promotéra Eddie Hearna vrátit mezi šestnáct provazu na lednovém galavečeru v USA!

Dvaatřicetiletý neporažený ruský šampión Dmitry Bivol (21-0-0, 11 KO) stál v ringu naposledy loni v listopadu, když dokázal ve velmi očekávané bitvě na galavečeru v Abu Dhabi jasně vybodovat 118:110 a 2x 117:111 mexického šampióna Gilberta Ramireze (44-1-0, 30 KO) a obhájit pás WBA super.

Od té doby však uběhl už rok a žádná další obhajoba nebyla na obzoru. Jeho promotér Eddie Hearn původně mluvil o konci října nebo začátku listopadu, ale nakonec ze všech plánů sešlo. Bivol začal být netrpělivý, protože by se chtěl vrátit co nejdříve do ringu.

„Bojuji na svých limitech v polotěžké váze a kdybych měl něco změnit, prostě bych šel dolů. Nevím, co bude zítra. Není velký rozdíl mezi super střední a polotěžkou váhou, ale je velký rozdíl mezi polotěžkou a křížovou váhou. Proto budu zápasit pouze v polotěžké váze nebo ve velkých výzvách v super střední váze“. Komentoval nedávno další budoucnost Bivol.

Nyní však šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn prozradil, že by se měl Bivol vrátit v lednu na galavečeru ve Spojených státech. „Dohodnout soupeře pro Bivola je doslova noční můra. Málokdo s ním chce bojovat a po výhře nad Canelem a Ramirezem je to ještě horší. A když už se někdo najde, tak má přemrštěné finanční požadavky. Všichni chceme, aby Bivoł boxoval co nejdříve, ale musí to dávat finanční smysl. Pokud to všechno vyjde, bude obhajovat titul 13. ledna v USA“. Prozradil Hearn.
Dmitry Bivol