Dmitry Bivol nebo Gilberto Ramirez?

Dmitry Bivol vs Gilberto RamirezÚřadující světový šampión polotěžké váhy Dmitry Bivol a bývalý světový šampión super střední váhy Gilberto Ramirez se utkají o světový titul organizace WBA 5. listopadu!

5.11.2022 – Etihad Aréna, Abú Dhabí, SAE
Polotěžká váha
Dmitry Bivol 🇰🇬🆚🇲🇽 Gilberto Ramirez
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená ruská a světová jednička Dmitry BIVOL (20-0-0, 11 KO) a neporažená mexická jednička a světová trojka „Zurdo“ Gilberto RAMIREZ (44-0-0, 30 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul WBA super!

Dmitry Bivol vs Gilberto Ramirez

Jednatřicetiletý rodák z Kyrgyzstánu získal světový titul organizace WBA v listopadu 2017 výhrou nad Australanem Trentem Broadhurstou. Titul poté úspěšně pětkrát obhájil a v roce 2021 získal plnohodnotný titul WBA super, když vybodoval Craiga Richardse.

Titul již dvakrát obhájil, když loni v listopadu jasně vybodoval ruského boxera Umara Salamova a podruhé letos v květnu, kde v ostře sledovaném zápase v Las Vegas přeboxoval mexickou legendu Saula Alvareze. Nyní tak bude pás obhajovat potřetí.

Do cesty se mu postaví jednatřicetiletý mexický boxer Gilberto Ramirez. Mexičan v minulosti držel světový titul organizace WBO v super střední váze, který naposledy obhajoval před čtyřmi lety, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body amerického vyzývatele Jesse Harta. Poté přešel do polotěžké váhy, kde ovládl všechny čtyři dosavadní zápasy a nyní ho tak čeká šance získat světový titul v druhé váhové kategorii.