Dekýš, Polakovič a Ducár vévodí českým žebříčkům!

Dekýš - Polakovič - DucárTrio nejlepších českých boxerů napříč vahami je stále stejné. Nejlepším českým boxerem je neohroženě Lukáš Dekýš a v závěsu za ním je Pavel Polakovič a Vasil Ducár!

Lukáš Dekýš (12-0-0, 4 KO)
Věk: 27
Velterová váha
Česko: #1 / 12 🇨🇿
Evropa: #15 / 428 🇪🇺
Svět: #53 / 2175 🌎
Jedničkou napříč vahami je stále neporažený Lukáš Dekýš, který dokázal v roce 2022 získat dva mezinárodní polské tituly ve velterové a super velterové váze. V loňském roce získal také dva Mezinárodní české tituly a Asijský pás WBC. Nejprve v lednu ovládl bitvu ve střední váze se velmi zkušeným Anatoli Hunanyanem a v poté v květnu ve velterové váze vybodoval Ukrajince Volodymyra Hordiienka. Pás WBC získal v Polsku vítězstvím nad Argentincem Dimasem Agustinem Garateguyou. Naposledy stál v ringu v prosinci, když na galavečeru ve Švýcarsku jasně vybodoval v netitulové bitvě Alfreda Kqiru.

Pavel Polakovič

Pavel Polakovič (11-0-0, 6 KO)
Věk: 30
Super lehká váha
Česko: #1 / 23 🇨🇿
Evropa: #31 / 396 🇪🇺
Svět: #119 / 2130 🌎
Dvojkou napříč vahami je také neporažený Pavel Polakovič. V dubnu 2022 získal český národní titul ve velterové váze, když vybodoval Josefa Zahradníka. Následně v říjnu jej obhájil v ostře sledovaném zápase s Erikem Agateljanem. Loni v dubnu získal také titul organizace WBC CISBB v super lehké váze, když vybodoval mexického boxera Francisca Mercada. Loňský rok zakončil demolicí Michaela Ansaha z Ghany, kterého ukončil už ve čtvrtém kole.

Vasil Ducár

Vasil Ducár (14-6-1, 10 KO)
Věk: 33
Křížová váha
Česko: #1 / 37 🇨🇿
Evropa: #35 / 500 🇪🇺
Svět: #52 / 1190 🌎
Trojkou napříč vahami zůstává také všestranný zápasník Vasil Ducár. Český bijec získal před dvěma lety nejprve český titul, když vybodoval plzeňského rivala Václava Pejsara a následně rok 2022 zakončil v pražské Lucerně, kde získal také pás organizace WBC CISBB výhrou nad Vladimírem Řezníčkem. V loňském roce odboxoval čtyři duely, nejprve v dubnu vybodoval Dzemala Bosnjaka, v červnu remízoval s Ukrajincem Viktorem Trushem, v září nestačil v souboji o Mezinárodní titul IBF na britského boxera Cheavona Clarka a rok ukončil povinnou výhrou na galavečeru v Bratislavě nad Alessandrem Jandejsekem.


Lukáš Dekýš vs Anatoli Hunanyan

TOP 10 český žebříček napříč vahami 🇨🇿

1. Lukáš Dekýš (Super velterová)
2. Pavel Polakovič (Super lehká)
3. Vasil Ducár (Křížová)
4. Lukáš Fajk (Těžká)
5. Viktor Trush (Křížová)
6. Vladimír Řezníček (Křížová)
7. Erik Agateljan (Velterová)
8. Tomáš Adámek (Polotěžká)
9. Milan Ganoška (Super velterová)

10. Tomáš Šálek (Těžká)

The Ring 10