David Kedžuch bude bojovat v pyramidě RFA!

David KedžuchSlovenský veterán David Kedžuch se představí na v pyramidě organizace RFY o 30 tisíc eur. Dnes už 43letý trenér a zápasník Pit Gymu Levoča ohlásil velkolepý návrat a rovnou do velkého turnaje!

22.4.2023 – Prievidza, Slovensko
RFA 9
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síto Ticketportal.sk

Zápasil, když ještě nikdo o MMA ani netušil
Smíšená bojová umění jsou velmi mladý a dynamicky rozvíjející se sport. V době, kdy s MMA začínal, tak o něm široká veřejnost ani pořádně nevěděla. Podmínky pro zápasníky byly proto velmi slabé, ale přesto to Kedžucha od bojových umění neodradilo. Ve svém levočském gymu našel útočiště a připravoval se na své zápasy stejně, jako na ně připravoval i své svěřence.

David jich stihl sice jen sedm, ale jeho dosud poslední zápas kariéry skutečně stál za to. Šampiona několika evropských organizací Miroslava Štrbáka uškrtil ve 2. kole. Poslední profi zápas jsem sice měl v roce 2013, ale i přesto jsem se aktivně nadále účastnil grapplingových akcí.“ řekl David Kedžuch .

Trenér a bojovník současně
Během období, kdy Kedžuch aktivně zápasil, bylo naprosto běžné, že jednotliví bojovníci byli současně i trenéry. „Od začátku své kariéry jsem současně trenérem a zápasníkem Pit Gymu Levoča. Mám šikovné svěřence v klubu, se kterými si v přípravě navzájem pomáháme,“ pochválil své bojovníky, mezi které patří i stoupající hvězda Dominik Toporcer.

Podobně to má i další legendární bojovník Ilja Škondřič , který bude mentorem jeho dvou soupeřů v rámci EUROGOLD pyramidy. „S Iljou se velmi dobře znám. Společně jsme se připravovali na turnaj Hell Cage 4, na kterém jsme měli oba zápasy,“ řekl o kmotra slovenského MMA.

David Kedžuch

Velkolepý návrat a životní šance
Už když se zdálo, že není ani jen náznak šance spatřit Davida Kedžucha opět v kleci, přišlo velké překvapení. 43letý reprezentant Pit Gymu Levoča bude jedním z účastníků EUROGOLD pyramidy o 30 000 eur. Od všech svých soupeřů bude výrazně starší.

„Chlapci budou fyzicky skvěle připraveni. Já se budu snažit připravit nejlépe, jak umím. Budu těžit hlavně z mých zkušeností, které jsou dostatečně bohaté,“ zhodnotil věkový rozdíl mezi ním a ostatními účastníky. Právě s rostoucím věkem je stále častější shazování, ale vážení pár hodin před zápasem nebude dělat Kedžuchovi problém.

„Na mě nebude mít vážení žádný vliv, shazuji jen 8 kilogramů. To mám do akce dostatek času,“ prohlásil David Kedžuch. Turnaj proběhne 22.4. na galavečeru RFA 9 v Prievidzi. Podle papírových předpokladů je třiačtyřicetiletý bojovník jedním z největších outsiderů pyramidy, ale o to může být v pyramidě nebezpečnější.

RFA 9