Danny Williams se představí na RFA!

Danny Williams vs Josef pekárekNa galavečeru organizace RFA v Havířově nakonec ukončí boxerskou kariéru devětačtyřicetiletý britský boxer Danny Williams. Do Česka se Williams podívá již poosmé!

13.5.2023 – Gascontrol Aréna, Havířov, ČR
RFA 10
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síti Ticketportal.sk
Přímý přenos PPV na RealSportTV

Britský boxer „Brixton Bomber“ Danny Williams (54-32-0, 41 KO) letos v červenci oslaví padesátku a konečně se rozhodl ukončit svou skoro dvacetiletou profesionální kariéru. Mělo se tak stát již 15. dubna na galavečeru v brněnském Sonu. Jenže duel s Dominikem Musilem byl zrušen a Williams tak míří do Havířova na galavečer RFA 10, kde se střetne s domácím boxerem a trenérem Josefem Pekárkem.

Danny Williams se nejvíce zapsal do paměti fanoušků v roce 2004, kdy dokázal ve čtvrtém kole knockoutovat legendárního Mike Tysona. Díky této výhře dostal příležitost boxovat o světový titul WBC s Vitali Klitschkem, který jej tentýž rok ukončil v osmém kole.

Mike Tyson vs Danny Williams

Kdyby tehdy zápas vyhrál Mike Tyson, byly bychom svědky zajímavého souboje Mike Tyson vs Vitali Klitschko. Nicméně v té době už nebyl Tyson na takové úrovni jako ve svých nejlepších titulových letech a Klitschka by pravděpodobně nijak neohrozil stejně jako Williams.

Mike Tyson vs Danny Williams

Williams v české republice boxoval již sedmkrát. V roce 2013 prohrál v pražské Lucerně na body s Tomášem Mrázkem. O rok později v Lounech ukončil v prvním kole Martina Štenského a následně v Ústí nad Labem jej vybodoval těžkotonážník František Kynkal. V roce 2015 se představil opět v Ústí, kde v dubnu ukončil ve 3. kole Radka Vařaka a následně v červnu vybodoval v Brně Pavla Šišku.

Mike Tyson vs Danny Williams

V roce 2017 si střihl v Ústí nad Labem odvetu s Pavlem Šiškou a zápas opět vyhrál jasně na body. Naposledy se českým fanouškům představil v březnu 2018 na galavečeru v Plzni, kde v prvním kole seřezal Rudolfa Baláže. Nyní ho čeká poslední zápas a pravděpodobně i poslední boxerská návštěva České republiky a do cesty se mu postaví havířovský veterán Josef Pekárek.