Cruz vs Tanajara o tituly WBA a IBF!

Andy Cruz vs Hector TanajarNa galavečeru Haney vs Prograis v San Franciscu se představí také Kubánská hvězda Andy Cruz. Jeho soupeřem bude o tituly WBA a IBF Američan Hector Tanajara!

9.12.2023 – Chase Center, San Francisco, USA
Lehká váha
Andy Cruz 🇨🇺🆚🇺🇸 Hector Tanajara
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená kubánská trojka Andy CRUZ (1-0-0, 0 KO) a americká devětadvacítka „El Finito“ Hector TANAJARA (21-1-1, 6 KO) se utkají v desetikolové bitvě na galavečeru v San Franciscu o Mezinárodní titul IBF a kontinentální latinsko-americký pás WBA!

Osmadvacetiletá kubánská hvězda Andy Ruiz nasbíral během velmi úspěšné amatérské kariéry mnoho cenných zlatých kovů. 3x ovládl Pan americké hry (2015, 2017, 2019), 3x mistrovství světa (2017, 2019, 2021) a také poslední olympijské hry v Tokiu, kde ve finálovém duelu porazil aktuální neporaženou devatenáctku lehké váhy Keyshawna Davise (9-0-0, 6 KO).

Cruz debutoval mezi profesionály teprve letos v červenci, když si vyšlápl na mexického boxera Juana Carlose Burgose a získal Mezinárodní titul IBF. Nyní má před sebou první obhajobu a do cesty se mu na prosincovém galavečeru postaví šestadvacetiletý Američan Hector Tanajara.

Americký boxer stál v letošním roce mezi šestnácti provazy pouze jednou, když na březnovém galavečeru v San Antoniu vybodoval v šesti kolech krajana Johna Arellana. Cruz se je v tomto duelu obrovským favoritem a už příští rok by chtěl boxovat o větší tituly a do dvou let by se chtěl stát světovým šampiónem.

Hlavním zápasem galavečera v San Franciscu bude souboj o světový titul WBC v super lehké váze, ve kterém bude proti Devinovi Haneyemu (30-0-0, 15 KO) obhajovat pás úřadující šampión Regis Prograis (29-1-0, 24 KO). Přímý přenos bude zajišťovat streamovací platforma DAZN.

Devin Haney vs Regis Prograis